MERGÖÇ BULUŞMALARI DEVAM EDİYOR


MERSİN HABER, MERSİN HABERLERİ-Mersin Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MERGÖÇ) tarafından düzenlenen ve çevrimiçi olarak yapılan MERGÖÇ Buluşmaları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı’nın katılımıyla ilki yapılan MERGÖÇ Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu ise İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok oldu.

 Mersin Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, Mart ve Nisan ayı boyunca sürecek MERGÖÇ Buluşmaları ile göç alanında önde gelen akademisyenleri ve araştırmacıları öğrencilerle buluşturuyor. Ok, Türkiye’nin Uyum Faaliyetlerini Anlattı .

MERGÖÇ Buluşmaları’nın ikinci haftasında da yoğun bir ilgiyle takip edilen çevrimiçi seminerde Türkiye’de göç yönetimi ve toplumsal uyum çalışmaları üzerine konuşma yapan Dr. Gökçe Ok, Türkiye’nin aldığı insani ve vicdani sorumluluk temelinde izlenen göç politikaları ve uyum faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. MERGÖÇ Müdürü Doç. Dr. Esra Dik’in moderatörlüğünde yapılan seminerde MERGÖÇ Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Günnur Ertong Attar da konuşmacı olarak katıldı. 24 Mart Çarşamba günü saat 15.00’te yapılacak üçüncü buluşmanın konukları ise Koç Üniversitesi Göç Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (MiReKoc) Direktörü Prof. Dr. Ahmet İçduygu ve Bilkent Üniversitesi’nden Doç. Saime Özçürümez olacak.

0 Yorumlar

Yorum Gönder