GÜLNAR BELEDİYESİ KUVVETLİ YAĞIŞLARIN ARDINDAN BOZULMA YAŞANAN YERLERDE BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR


Gülnar Belediyesi ekiplerimiz, Gülnar’da kırsal ve merkez mahalleleri Cumartesi akşam etkisi altına alan kuvvetli yağış nedeniyle yaşanan olumsuzlukları gideriyor. 

Meteorolojinin yaptığı uyarıların öncesinden teyakkuza geçen Gülnar Belediyesi ekipleri yoğun yağıştan dolayı bozulan yollarda stabilize yol yapım, büz ağzı temizliği, şarampol açma ve yol bakım onarım çalışmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmaları yakından takip eden Gülnar Belediye Başkanımız Sayın Alpaslan ÜNÜVAR yaptığı açıklamada; “ İlçemizde Cumartesi akşam kuvvetli yağmur yağışının yaşanması nedeniyle bazı yerlerde yaşanan olumsuzluklar belediye ekiplerimizin yoğun çabasıyla gideriliyor. Meteorolojinin şiddetli yağış uyarısından sonra Gülnar Belediyesi olarak tüm ekiplerimiz ile teyakkuz haline geçtik. Kuvvetli yağışın olduğu yerlerden biri olan Gülnar’da ekiplerimizin gece gündüz çalışması ve yağışlar öncesi alınan önlemler sayesinde yaşanan kuvvetli yağıştan şükürler olsun ciddi zararlar olmayıp, en az zararla çıkıldı. 

Yoğun yağış nedeni ile bozulan yollarımızın bakım onarımı, tıkanan büzlerin açılması, kapanan yolların açılması için aralıksız çalışıyoruz. Şu anda da ekiplerimiz Kayrak ve Tozkovan Mahallemizde bozulan yollarımızın bakım ve onarımı yapıyor. Aciliyet durumuna göre diğer mahallelerimizde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kuvvetli yağıştan etkilenen tüm hemşerilerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. 

Gülnar Belediyesi olarak hava durumlarını takip ederek ekiplerimiz ile birlikte teyakkuz halinde olmaya devam edeceğiz. Rabbim ülkemizi yaşanabilecek tüm afetlerden, felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder