TARSUS İDMAN YURDU SPOR KULÜBÜ AÇIKLAMA YAPTI

TARSUS HABER, TARSUS HABERLERİ, TARSUS SON DAKİKA,


Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Yönetim Kurulu Kamuoyunun bilgisine Açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

‘’13 Ağustos 2020 tarihinde yapılan Tarsus İdman Yurdu Seçimli Genel Kurulunda kulüp üyelerinin teveccühü ile göreve başlayan Yönetim Kurulumuz ; son zamanlarda sosyal medya üzerinden yapılan eleştiri ve asılsız bilgiler ile kamuoyunda yıpratılmaya neden olmaktadır.

Tarsus İdman Yurdu Yönetim Kurulunda görev alan yöneticilerimizin ; göreve seçildiği günden bu zamana değin tek amaçları kulübün marka değerinin her açıdan korunması olmuştur.

Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü sahipsiz değildir.

Değerli taraftarlar ,saygıdeğer kamuoyu..

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından açıklama yaparak yönetim kurulu görevinden istifa ettiğini açıklayan sayın Ender Özinç'in istifasının kabul edildiğini bildirir, Süre zarfında Ender Özinç'in yapmış olduğu açıklamalar yönetim kurulumuzun bilgisi dışında ilan edilmiş olup, gerçeği yansıtmamaktadır.

Takımımız Teknik Direktörümüz Ergün Penbe'nin talepleri doğrultusunda Antalya'nın Side bölgesinde ligin 2.yarısında başarılı sonuçlar almak için çalışmalarını sürdürmektedir. Hocamıza ve oyuncu grubumuza güveniyor ligin ilk yarısında kaybedilen puanların telafi edileceğinden şüphemiz olmadığını beyan ediyoruz.

Bilindiği üzere , Yönetim Kurulumuzca alınan kararla Olağanüstü kongrenin toplanması için çağrıda bulunulmuş ve gerekli resmi başvurularımızda ilgili kurumlara iletilmiş, Gelinen noktada pandemi koşulları gereği ''Olumsuz'' gerekçeli karar tarafımıza daha önceden de bildirilmşti. Kulüp yönetim kurulumuz kongre gündemini ''ihtiyaç'' duyduğu zaman tekrar ilan edecektir.

13 Ağustos'ta göreve gelen Kulüp Başkanımız Sayın Serhat Servet Dövenci sunduğu katkılar ile kapalı olan transfer yasağını kaldırmış, Kulüpte yer alan futbolcu kadrosunun oluşmasına katkı sunmuştur. Alınan oyuncu grubu yine Teknik Direktörümüz Ergün Penbe'nin direktifleri ve eski Yöneticimiz Ender Özinç'in olumlu raporları ile transfer edilmiştir.

Ara transfer döneminde takımımızdan ayrılan tek oyuncu Şahin Şafakoğu olmuştur. Şafakoğlu'nun takımdan ayrılmak istemesi sonucu teknik heyetinde olumlu bakması ile sezon başında yapılan sözleşme kulübün menfaatleri doğrultusunda karşılıklı olarak fesihe uğramıştır. Kulübümüz bu oyuncuyla yapılan kontrat ve sözleşmelerden doğan nakdi zarar yaşamamıştır. Sosyal medyada dolaşan dedikoduların sadece yönetim kurulumuzu yıpratma ''Görevinizi terkedin'' çığırtkanlığı olduğunun bilincindeyiz.

Tarsus Belediye Başkanımız sayın Dr.Haluk Bozdoğan'ın Tarsus İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı sayın Serhat Servet Dövenci'nin eski bir oyuncunun TFF'ye başvurması sonucu aldırdığı transfer yasağını kaldırma çalışmaları sürmektedir. Şuan için oyuncularımızdan TFF'ye başvuru yapan bir başka isim bulunmamaktadır. Takımda yer alan oyuncularımızın isteği ve talebi ile transfer taksitlerinin ''Öncelikli'' ödenmesine karar verilmiştir.

Tarsus İdman Yurdu'na gönül veren taraftarlarımız bilirler ki; Planlanan ve devam eden futbol sezonunda sürdürülen organizasyon şeması TFF Kurallarına uygun devam etmektedir. Kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonunca hak görülen hakedişlerimiz de, yine taksitli ödemelere aktarılmaktadır.

Yönetim Kurulumuz ilkeleri olan bireylerden oluşmaktadır. Siyasi pencere oluşturulduğu iddiaları da asılsızdır. Maksadın Tarsus Belediye Başkanı sayın Dr. Haluk Bozdoğan'ı siyasi sataşmaya çekme mantığının ta kendisidir. Sayın Bozdoğan oluşturulan yönetim kurulunda her siyasi partiden isimlerin olmasını rica etmiş ve bugün oluşan kurulumuzda ülkemizde siyaset yapan partilerden temsilciler bulunmaktadır. Bu haliyle ortak akıl bilinciyle görev süremiz devam etmektedir.

Tarsus İdman Yurdu birilerinin hedefi için yıpratılmayacak kadar büyük bir tarihe sahiptir.! Tarsus'un her renginden oluşan Yönetim Kurulumuz Seçimle gelmiş ve seçimle gidecektir.

SAYGILARIMIZLA;

TARSUS İDMAN YURDU SPOR KULÜBÜ

YÖNETİM KURULU

 


 

0 Yorumlar

Yorum Gönder