ÜRETİCİDEN ALINAN PAPATYALAR ANNELERE ULAŞTIRILDI


CHP Tarsus İlçe Örgütü, Anneler Günü’nde toplumun
tüm kesimlerinden annelere ulaşarak günlerini kutladı.
Pirömerli Mahallesi’nde üreticilerin yetiştirdiği rengarenk papatyaları alan CHP’li yöneticiler, Tarsus merkez kabristanı başta olmak üzere, birçok noktada papatyaları dağıtırken, yine güne özel olarak hazırlanan saksı çiçekleri ve hediyeleri yanlarına alarak Şehit annelerini ve özel çocuklara sahip anneleri ziyaret ettiler.
Papatyalar, mezarlıklara gelen vatandaşlara kapıda dağıtıldı. Vefat eden annelerinin kabir ziyaretlerini gerçekleştiren ve acılarını yaşayan yurttaşlar, papatya dağıtımından memnun olduklarını ifade ettiler.
CHP Tarsus İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları Başkanı Meryem Kır ve Gençlik Kolları Başkanı Adil Bal ile partililerin yürüttüğü çalışmalarda ziyaret edilen her evde duygu dolu anlar yaşandı.
CHP’li yöneticiler, vatan savunmasında canlarını vererek Şehit düşen kahramanlarımızın annelerini unutmadı. Şehit Ozan Olgu Köreke’nin Tarsus merkezde ikamet eden annesi Aydanur Köreke’nin kapısını çalan CHP’li Kadın ve Gençlik Kolları üyeleri, “Elbette bizler evladınızın yerini tutamasak da, yalnız olmadığınızı bilmeniz için bu ziyaretimizi gerçekleştirdik; Anneler Gününüz kutlu olsun” mesajını verdiler.
Geride kalan Ocak ayı içerisinde Şehit düşen Sinan Köse’nin Taşobası mahallesinde yaşayan annesi Songül Köse’de, CHP’li yöneticiler tarafından ziyaret edilerek, çiçek verildi. Anne olarak acıların en büyüğünü yaşayan Songül Köse, her şeye rağmen Şehit annesi olmanın verdiği gururla, kapısını çalan CHP’lilere ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini iletti.

BAŞAK’IN MUTLULUĞU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ
CHP Tarsus İlçe Kadın Kolları üyelerinin, Anneler Günü için gerçekleştirdiği özel ziyaretlerden biri de Down sendromlu Başak’a oldu. Özel eğitim kurumunda da eğitim alan Başak Mina Karataş, CHP’li kadınların getirdiği ve kendisi gibi renkler saçan papatyaları annesi Demet Karataş’a verirken büyük sevinç yaşadı. Öğretmeni Sevilay Çelik’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında duygu dolu anlar yaşandı.
ANNELER GÜNÜNDE İLK KEZ HEDİYESİNİ ALDI
Anneler Günü’nde toplumun farklı kesimlerinden yüzlerce vatandaşa ulaşan CHP’li yöneticilerin ziyaret ettiği bir başka özverili anne ise Ayşe Gök oldu. Doğuştan zihinsel engelli olan oğlu Mustafa’ya, 30 yıldır titiz bir şekilde bakan Ayşe Gök için, belki de en anlamlı Anneler Günü bu oldu.
CHP’li yöneticilerin getirdiği çiçeği ve hediyeyi annesine veren Mustafa’nın elinden ilk kez bir armağan aldığını söyleyen anne Ayşe Gök, mutluluk gözyaşlarına hakim olmadı ve teşekkürlerini iletti.

BUĞLEM’SİZ BURUK ANNELER GÜNÜ
Geride kalan Şubat ayı içerisinde geçirdiği trafik kazası sonrasında yaşama gözlerini yuman 4 yaşındaki Öykü Buğlem Güngör’ün annesi Aslıhan Güngör’de CHP’li yöneticiler tarafından ziyaret edildi. Buğlem’siz ilk kez Anneler Günü geçiren ve acısını yüreğine gömen anne Aslıhan Güngör, nazik ziyaretlerinden dolayı CHP’li yöneticilere teşekkürlerini iletti.
Annelik gibi kutsal bir görevi üstlenen ve bunun yanında da muhtarlık görevlerini de yerine getiren Gaziler Mahalle Muhtarı Çiğdem Ekici ve Altaylılar Mahalle Muhtarı Perihan Özcan’da, CHP’li kadınlar tarafından ziyaret edildiler. Muhtarlar Çiğdem Ekici ve Perihan Özcn, nazik ziyaretlerinden ve hediyelerinden dolayı CHP’li kadınlara teşekkürlerini ilettiler.
Bu anlamlı günde biyolojik olarak anne olmasalar dahi özveriyle annelik yapan değerli kadınlar Leyla Kortun, Kerime Arkaç ve Meryem Sarıo’da ziyaret edildi.
BAŞKAN VARAL: “TÜM ANNELERİMİZE SAĞLIKLI ÖMÜRLER DİLİYORUM”
CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan hassas dönemde kutlanan Anneler Günü’nde kentin birçok noktasında, farklı kesimlerden birçok anneye ulaştıklarını söyleyerek, “Annelik oldukça kutsaldır. Bir insanın dünyaya gelmesi, O’nun bakımı, büyümesi, ilk öğretmeni olması annelerimizin üstlendikleri zorlu görevlerdir. İçinde bulunduğumuz süreç, ekonomik sıkıntılar veya diğer zorluklara rağmen, anneler hep yavrularına şefkatle yaklaşıp, karşılıksız sevgilerini sunarlar.
Tüm anneler başımızın tacıdır. Başta Şehit annelerimiz olmak üzere, özel çocuk sahibi annelerimizin ve tüm annelerimizin günlerini kutluyor, sağlıklı ömürler diliyorum” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder