SEÇER, TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU


BAŞKAN SEÇER, TARSUS’TA ESNAF TEMSİLCİLERİYLE BULUŞTU
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak’ın
davetiyle düzenlenen kahvaltıda, Tarsus’ta faaliyet  yürüten 16 esnaf odası ve 2 esnaf kefalet kooperatifi
başkanıyla bir araya geldi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Parkomat’ı kâr amacıyla yapmadıklarını, geçici bir çözüm olarak uyguladıklarını belirterek, otoparklar yapıldıkça Parkomat uygulamasının kaldırılacağını söyledi.
Cadde ve sokaklara rastgele araç park edilmesinin önüne geçtiklerini vurgulayan Başkan Seçer,  “Caddeler, sokaklar vatandaşın diyorlar. Vatandaşın değil, vatandaşların. Bunu ayırt etmek lazım. Arabasını oraya koyan vatandaş, arabasını koyduğu sokağı babasının malı zannediyor. Akşama kadar kaldırmıyor. Ama esnafın da bunda hakkı var.  Özgürlük güzel bir şey ama sınırsız özgürlük olamaz. Bir başkasının özgürlük alanına müdahale ettiğiniz zaman, orada yasalar size ‘Dur’ der. Biz şu anda onu yapıyoruz. Bu konuda esnafın da yardımcı olmasını istiyorum” dedi.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus Kasaplar Odası Başkanı Nail Uçak’ın davetiyle düzenlenen kahvaltıda, Tarsus’ta faaliyet yürüten 16 esnaf odası ve 2 esnaf kefalet kooperatifi başkanıyla bir araya geldi. Toplantıda hayata geçirdikleri ve planladıkları hizmetlere değinen Başkan Seçer, Parkomat uygulamasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Başkan Seçer, Parkomat’ı kâr amacıyla yapmadıklarını, geçici bir çözüm olarak uyguladıklarını belirterek, otoparklar yapıldıkça Parkomat uygulamasının kaldırılacağını söyledi.
“Mersin Büyükşehir Belediyesi tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak”
Buluşmaya, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Talat Dinçer, Büyükşehir Belediyesi Tarsus-Çamlıyayla Şube Koordinatörü Ali Boltaç, İmar A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uyan ile CHP Tarsus İlçe Başkanı ve Tarsus Belediye Meclisi Üyesi Ozan Varal da katıldı. Tarsus’un hem ekonomik gücüyle, hem de tarihi birikimiyle Mersin’in en önemli ilçesi olduğuna değinen Başkan Seçer, şunları söyledi:

“Biz de Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak Tarsusumuz’a gerekli hizmetleri vermeye çalışıyoruz. Bugüne kadar mevcut imkanlar altında yapılması gerekenleri yaptığımızı düşünüyoruz.  Bundan sonra da bu hizmetler durmadan, duraksamadan devam edecek. İmkanlarımız artıkça bu hizmetleri vatandaşlarımıza sunacağız. İnşallah ülkemizde ekonomik açıdan sorunlar yaşamayalım, siyasi ve ekonomik istikrarsızlık olmasın. İstikrarsızlık belediyenin gelirlerine yansıyor. Bizim gelirlerimizin düşmesi demek, hizmetlerin azalması demek, sıkıntıların bir kat daha artması demek. Biz zaten geriden gelen önemli borç yüküyle belediyeyi devraldık. Gereğinden fazla personel rejimi uygulandı, akılcı olmayan borçlanmalar yapıldı. Gereksiz yatırımların yapıldığı bir belediye devraldık. Bunları toparlamak zorunda olduğumuz bir belediye devraldık.  Allah’a şükür ki, çok yol kat ettiğimizi düşünüyoruz. Hem mali, hem idari olarak Mersin Büyükşehir Belediyesi, disiplini ele almıştır. Mersin Büyükşehir Belediyesi, kontrolümüz altındadır. Devam eden hem mali, hem idari ufak tefek sıkıntıları çok yakın bir zaman içinde çözeceğiz ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tıkır tıkır işleyen bir belediye olacak.”

0 Yorumlar

Yorum Gönder