TARSUS ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI KORSAN TAKSİLERE KARŞI DENETİMİN ARTTIRILMASINI İSTEDİ


Tarsus Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Duran Şen, “Korsan Taksicilik” yapanlara karşı denetimlerin daha da arttırılmasını istedi.
Başkan Duran Şen, kendilerini ziyaret eden Tarsus Emniyet Müdürü Ercan Elbir, Emniyet Müdür yardımcısı Adnan Ünsal ve Şehiriçi Trafik Amiri Bekir Doğanay ile karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Taksicilerin, korsanla mücadele konusunda kendilerine şikayette bulunduklarını belirten Başkan Duran Şen, T Plakalı taksicilerin dışında yasa dışı faaliyet gösteren korsan taksilere yönelik denetimlerin artırılması gerektiğini söyledi.
Başkan Şen, Emniyet Müdürü Ercan Elbir ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında, “T Taksi plakalı üyelerimiz bütün evrakları eksiksiz olan, evlerine bir lokma ekmek götürmek için 24 saat hizmet veren esnaflardır.  Korsan taşımacılık yapanların ise ne belgesi, ne de taşmacılık yetkisi var. Taksici esnaflarımız adına korsana hayır diyerek, onların haklarına sahip çıkılmasını istiyoruz. Taksici esnafımızın yanındayız ve her türlü desteği veriyoruz” diye konuştu.
Şoförler Odası Başkanı Duran Şen, konuşmasının devamında, “Emniyet Müdürümüz sayın Ercan Elbir’den korsan taksicilik yaparak haksız kazanç sağlayan, yasal olmayan ve donanımlı olmayan araçlarla taşımacılık yapanlarla mücadele edilmesi gerektiğini ifade ettik. Sağ olsunlar kendileri bu konuda duyarlılar ama biz denetimlerin biraz daha arttırılmasını istiyoruz. Taksici üyelerimiz ile hem vergisel anlamda, hem de hukuki olmayan yollarla haksız rekabet yapılıyor. Taksici esnaflarımız büyük bir ekonomik sıkıntı içinde taksitlerini dahi ödeyemeyecek durumdalar. Amacımız herkesin kendi işini doğru dürüst şekilde yapmalarıdır. Bu nedenle korsan taksilerle mücadelede daha etkin bir çalışma yapılmasını istiyoruz” şeklinde sözlerini tamamladı.
Şoförler ve Otomobilciler Odası’na üzerinde Trafik Polisi kıyafetini giyinerek gelen Emniyet Müdürü Ercan Elbir ise, haksızlığa karşı sonuna kadar mücadele etmekte olduklarını belirterek, “Taksici ve şoför esnaflarımız gece demeden, gündüz demeden hizmet vererek, ailelerini geçindirebilmek için tabiri caiz ise 24 saat hizmet veriyorlar. Ayrıca vergi vererek ülkemiz ekonomisine de katkıda bulunuyorlar. Öte yandan korsan diye nitelediğimiz taksiciler ise böyle değil. Emniyet Müdürlüğü olarak korsan taksicilere karşı bundan böyle daha etkin mücadele sergileyeceğiz” dedi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder