HAVA KALİTESİ, ÖLÇÜM ARACI İLE TESPİT EDİLECEK

Çevre Şehircilik Bakanlığı Akdeniz Temiz  Hava Merkezi Müdürlüğü ile Tarsus Belediyesi  işbirliğinde Tarsus’un hava kalitesinin  ölçümlerine başlanıldı.
İlçe genelinin hava kalite ölçümlerini yapmak üzere, sabit istasyon yer tespiti ve seyyar mobil ölçüm aracı kurulumunun gerçekleştirildiğini ifade eden Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “İlçe merkezinde 5 parametre ile hava kalite ölçümleri sürekli olarak kontrol edilecek, bu sayede şehrimizin hava kalitesi konusunda bilgi sahibi olabileceğiz” dedi.
Bozdoğan, on beş gün sürecek ölçümlerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı “laboratuvar.cevre.gov.tr” adresinden vatandaşlarımız tarafından da takip edilebileceğini bildirerek, mobil araçla yapılan ölçüm süresince sabit istasyon için gerekli altyapı ve kurulum çalışmalarına başlanıldığını söyledi.

Çevre Şehircilik Bakanlığı Akdeniz Temiz Hava Merkezi Müdürlüğü ekiplerinin kurulum çalışmalarına Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Füsun Kaleli ve Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri eşlik etti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder