TUNA:MERSİN’İ BİRLEŞEREK BÜYÜTECEĞİZ, ÜRETEREK KALKINDIRACAĞIZ


Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, ilçelerde  seçim ofislerini yoğun katılım ve büyük bir coşkuyla açmaya devam ediyor.
Hafta sonu, Cumhur İttifakı Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz ile birlikte AK Parti ve MHP Toroslar ilçe Teşkilatlarıyla bir araya gelen Başkan Hamit Tuna, seçim çalışmalarını değerlendirdi.
“Her noktasında alın terimizin olduğu Toroslar’da inşallah rekor oyu alacağız” diyen Başkan Hamit Tuna; “Yerel yönetimlerin yapacağı projelerle genel idarenin yapacağı projeleri bütünleştirdiğimiz zaman bu kent kazanacak.Biz buna inayoruz.Bunun için de tüm belediyeleri almamız lazım.Gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız, ev ev kapı kapı dolaşarak Cumhur İttifakının önemini anlatacağız.İnşallah 31 Mart’ta Büyükşehir başta olmak üzere 13 ilçemizi alacağız” dedi.
Başkan Hamit Tuna, Cumhur İttifakı Mezitli Belediye Başkan Adayı Serdar Soydan ile birlikte, Mezitli İlçesi’nde düzenlenen toplantıda; Mersin Servis İşletmecileri Odası Başkanı Zafer Çekmez ve Yönetim Üyeleriyle bir araya gelerek, sorun ve taleplerini dinledi.
Programa yoğun katılım gösteren servis İşletmecilerine teşekkür eden Başkan Hamit Tuna, servis işletmecilerinin sıkıntı ve problemlerini bir yönetişim anlayışı ile çözeceklerine dikkat çekerek; “Evrakta gecikme, harçlarda fazlalık ve otopark anlamında okul önlerinde beklerken sıkıntı yaşadığınızı biliyoruz.İnşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) himayesinde bu tür problemleri ben yaptım olduğu mantığı ile değil birlikte yapma kültürünü ortaya koyarak, ortak bir uzlaşıda çözeceğiz.Meslek gruplarının önünde hangi problem varsa meslek odalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve kooperatiflerimizle oturacağız, taleplerini birlikte çözeceğiz.Milletin içinde belediyecilik yapan bir başkan olarak 15 yıldır Toroslar’da biz bunu bu şekilde başardık.Toroslar’ı üreterek büyüttük.Bunu Toroslar ve Mersin halkı biliyor.Mersin’i de birleşerek, büyüteceğiz ve üreterek kalkındıracağız” dedi.
MHP Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, İlçe Başkanları ile Kadın Kollarının da hazır bulunduğu seçim çalışmaları kapsamında; Cumhur İttifakı Mersin  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Cumhur İttifakı Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu ile birlikte 2,5 çevre yolu üzerindeki Seçim ofisinin açılışını görkemli bir programla gerçekleştirdi.
Yenişehir halkının da yoğun katılım gösterdiği programda hemşehrilerine seslenen Başkan Hamit Tuna, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmekten büyük şeref duyduğunu söyledi.

5,5 aydır Mersin’i karış karış gezdiklerini ve hemşehrileriden büyük bir ilgi ve destek gördüklerine vurgu yapan Başkan Tuna; “Allah’a şükürler ki olsun insanlarımızda izbırakmışız. Toplumumuzda siyaset yaparken, Belediye Başkanlığımızda milletimizin yanında olduğumuz ve her arayan vatandaşımıza dönüş yaptığımız için insan biriktirmişiz.Üstüne bir de Cumhur İttifakı olunca Allah’ın izniyle sonuç açık ara galibiyet olacak” dedi.
Cumhur İttifakında gönülleri birleşen tüm hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Tuna; “Sizler bizim gönül erlerimizsiniz. Bu kutlu yürüyüşümüzün neferlerisiniz.Seçim sathi halinde her eve gireceğiz.Hergönüle dokunacağız, insanlarımıza hep birlikte ulaşacağız ”dedi.
Toroslar’da başarıyla hayata geçirdikleri sağlık, eğitim ve gençlik çalışmalarını Büyükşehir ölçeğinde daha da zenginleştireceklerine dikkat çeken Başkan Tuna; “Su, güneş, toprak, çocuk, çevre, kadın ve daha diğerleri.Bizim projelerimizin ana başlıkları.İleriki süreçte bunları detaylarıyla anlatacağız.Su diyoruz. Suyu boşa akıtmayacağız.Büyükşehir kapsamında gölet ya da küçük barajlar yapacağız.Genel idarenin yatırımları kapsamında da barajlar yapılacak.Mersinimizde güneşi en verimli şekilde kullanacağız.Toprak. Mersin, 15 bin 853 kilometrekarelik alanda kurulu cennet bir vatan.Bunun yüzde 56’sı orman arazisi, geride kalan yerleşim yerleri çıktıktan sonra bütün topraklarımızı suyla buluşturacağız.Türkiye’nin 7 cinste üreteni olan bu kenti 15 cinste en çok üreteni yapacağız Allah izin verirse” dedi.

“Ben Hayatımda Hiçkimsenin, Aşıyla, işiyle, Ekmeğiyle Oynamadım ve Oynamam da”

Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Tarsus ilçesinde de seçim ofisinin açılışını Tarsus Belediye Başkanı ve Adayı Şevket Can ile birlikte Tarsuslu hemşehrilerinin yoğun sevgi gösterileri arasında gerçekleştirdi.
Tarsus’taki coşku ve heyecan karşısında büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Hamit Tuna, Tarsuslu hemşehrilerine seslenerek, iş konusunda yapılan algı operasyonlarına kanmamalarını istedi. “Gördüğümüz kadarıyla milletimizin bize olan sevgisi ve desteği her gün artarak çoğalıyor. Bir şey söylemek istiyorum.Hamit Başkan gelince Tarsusluları işten çıkaracak diye bir algı yapılıyormuş.Hamit Başkanın can güvendiği şoförü Tarsuslu.Dedem Köselerli Yörüklerinden. Ben hayatımda hiç kimsenin aşıyla, ekmeğiyle, işiyle oynamadım, oynamam da. Biz hırsı aklının önüne geçen bir insan değiliz. Biz Belediye Başkanlığından önce insanız.Makul ve mantıklı düşünen ve her şeyi doğru değerlendiren bir yapıdayız. Bizim adımız Hamit Tuna.Öyle basit işlerle uğraşmayız” dedi.
Başkan Hamit Tuna, Tarsus’taki programın ardından Akdeniz İlçesine bağlı Kültür Mahallesi’nde hazırladıkları Seçim Ofisinin açılışını da, Cumhur İttifakı Akdeniz Belediye Başkan Adayı M.MustafaGültak ile birlikte gerçekleştirdi. Yine aynı gün akşam Yenişehir İlçesi’nde 2.Çevre yolu üzerindeki seçim ofislerinin açılışını da partililerin ve vatandaşların yoğun katılımlarıyla yapan Başkan Hamit Tuna, seçim ofislerinin Cumhur İttifakına hayırlı olmasını dileyerek; “Bu birliktelik, teşkilatlarımızdan ve vatandaşlarımızdan aldığımız güç ile inşallah Büyükşehir başta olmak üzere 13 ilçemizdezafer yazacağız” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder