SPOR DİYE YUTTURULAN YOGA BUDİST AYİNİDİR


TC. Milli Eğitim Bakanlığı,Yenilik ve eğitim teknolojileri Genel müdürlüğü 06/02/2019 tarihinde   Türkiye geneli tüm okullarda ,kendilerinin farkında olmaları sosyalliği artırmak yoga nefes eksersizleri yaptırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı, “Öteki” isimli sapkın ilişkilerin anlatıldığı romanıyla ün yapan sunucu Ece Vahapoğlu’nun “Ece Vahapoğlu ile Çocuk Yogası” projesine, Türkiye genelinde Resmi/Özel Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Lise ve Dengi Okullarda uygulanması için onay verdi. Sözde sosyal etkinlikle ilgili onay yazısı tüm okullara gönderilirken, duyurusu da MEB’in sitesinde yayınlandı.

                  Çocuklarımıza magazin ünlüleri rol model olamaz

           MEB’in onay verdiği sözde sosyal projeyle, tatil yerlerinde üstsüz güneşlendiği fotoğraflarıyla magazin programlarının malzemesi olan Ece Vahapoğlu, Fit21 By Ece Vahapoğlu adlı şirketi ile anaokulundan liseye kadar her sınıf için Yoga dersi vererek çocuklara rol model olacak.     TV ekranlarında dekolte kıyafetlerle sözde sağlıklı yaşam ve spor programları sunan Ece Vahapoğlu Alpay  Bodrum’da güneşlenirken objektiflere yakalandı.” şeklindeki haberlerle magazin medyasına konu olmuştu.

                          Spor Diye Yutturulan Yoga Budist Ayinidir .

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu, “Yoga yapmanın hükmü nedir?” şeklindeki bir soruya şu cevabı verdi: 
“Yoga, Hinduizm ve Budizm’de kişiye birtakım ilâhî bilgiler ve yetenekler kazandırarak, onun arınmasına ve hakikate ulaşmasına aracı olması amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Son yıllarda ülkemizde bedensel egzersiz ve psikolojik terapi faaliyetleri görünümünde yaygınlaşan yoganın dinî bir yönünün bulunmadığı ve zihinsel arınmayı amaçlayan alıştırmalar olduğu söylemi tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü Hint dinlerinde yoga, dinî bir uygulama olarak varlığını sürdürmektedir. (“Brahmanizm”, DİA, VI, 331)
Buna göre bir Müslümanın, başka bir dinin inanç ve ibadetlerine dayandığını bilerek, yoga yapması uygun değildir.”ilgililere ve kamoyuna duyurulur.


0 Yorumlar

Yorum Gönder