MESKİ ARTIK CEPTE


Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü MESKİ Mobil Uygulama ile online platformda verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekledi. MESKİ yaptığı her çalışmada vatandaş memnuniyetini gözeterek ve teknolojiyi daha etkin bir biçimde kullanarak hizmet sunmaya devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Başkanlığında gerçekleştirilen Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı’nın 1. Birleşiminde MESKİ Genel Müdürlüğü Bilgi İşlem Daire Başkanı Hatice Güzin TÜRE tarafından MESKİ Mobil Uygulama sunumu yapılarak Meclis Üyeleri ve kamuoyu bilgilendirildi.

MESKİ’nin çalışan tüm uygulamalarıyla entegre çalışan Mobil Uygulamanın içeriği ve şekli ile ilgili, faklı ünvanlardan personeller seçilerek 25 kişilik bir ekiple çalışılmış, sade ve işlevsel olması planlanarak her yaş grubundan vatandaşa hitap etmesi amaçlanmıştır. Hizmet kalitesinden ödün vermeyerek, vatandaş odaklı çalışan MESKİ, Mobil Uygulamalarla vatandaşlarımıza artık daha yakın olacaktır. MESKİ, gerek belediyecilik hizmetlerinin sunumu, gerekse vatandaşların hizmetlere daha kolay erişimini sağlamak amacıyla Android cihazlar için Google Play Markete, IOS işletim sistemli cihazlar için Apple Store Markete girerek uygulamayı akıllı cihazlara ücretsiz yükleyebilecekler.

“Tüm Bu Hizmetlerimiz Vatandaşlarımızın Parmaklarının Ucunda”

MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada: “Vatandaşlarımız IOS ve Android platformlu cihazların MESKİ Mobil Uygulamasını kullanarak, MESKİ’ye ait her şeye daha kolay ve hızlı ulaşabilecekler. Birçok yenilik içeren uygulama ile MESKİ’ye gelmeden yeni abonelik işlemeleri başlatılabilmekte, abone bilgileri sorgulanabilmekte ve güncelleme işlemi yapabilmektedir. MESKİ Mobil uygulaması üzerinden vatandaşlarımız borç sorgulama, borç ödeme, faturaya itiraz işlemi yapabilirken bunlara ek olarak faturasını e-posta adresinize gelmesini isteyebilecektir. Henüz oluşmamış dönem faturasını talep edebilecek, güncel ücret tarifelerine erişebilecektir. MESKİ tarafından yapılan su kesintilerini görebilirken,  ödeme noktalarını öğrenebilecektir.  MESKİ’nin duyuru ve etkinliklerinden bilgi sahibi olurken anlık bildirimler sayesinde yeni okunan faturanızın bilgisi ileti olarak ulaşacaktır. Vatandaşlarımız için birçok kolaylık bulunan uygulamada abonelik işlemlerinin sıra beklemeden yapılabilmesi için uygulama üzerinden randevu oluşturabilecektir. Vatandaşlarımız tüm istek, öneri ve şikayetlerini Mobil Uygulamamız üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde MESKİ’ye bildirimde bulunabilirken, verilen takip numarası ile talebinin hangi aşamada olduğunu öğrenebilecektir.” denildi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder