SEÇER: GÜVENLİ VE ADİL SEÇİM DİLEĞİMİZİ PAYLAŞTIK

CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti başkan adayı Burhanettin Kocamaz'ı ziyaret etti. Seçer,  "Her ne kadar siyasi rekabet içinde olsak da ortak noktamız, kıymetlimiz Mersin'dir. Mersin'in huzurlu, güvenli ve adil bir seçim geçirmesi dileklerimizi paylaştık" dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Hastane Caddesi ve Atatürk Caddesi'nde faaliyet yürüten esnafı ziyaret etti. Tek tek dükkanlara girerek esnafa hayırlı işler dileyen Vahap Seçer, caddeden geçen vatandaşlarla da selamlaştı ve desteklerini istedi.
Vahap Seçer, daha sonra gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun anma programına katıldı. Atatürk Parkı içindeki Uğur Mumcu anıtı önünde yapılan anmada bir konuşma yapan Vahap Seçer, "Türkiye üzerinde oynanan oyunları gördükçe Uğur Mumcu'nun ne kadar büyük bir gazeteci olduğunu anlıyoruz. Artık Uğur  Mumcular kolay yetişmiyor. Bilgi birikimi olarak, liyakat olarak, yetenek olarak yetişmiyor. Her şeyden önemlisi niyet olarak, karakter olarak, namus olarak böyle kalemleri maalesef göremiyoruz" dedi.

İŞÇİYE BAŞKAN SÖZÜ: KİMSE ÇIKARILMAYACAK
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Genel-İş Sendikası'nda örgütlü belediye işçilerinin Özgür Çocuk Parkı'nda yaptığı eyleme de katılarak işçilere destek verdi.
Genel-İş Mersin Şube Başkanı Kemal Göksoy, Vahap Seçer'in belediye başkanı olacağına ve göreve geldikten sonra siyasi görüşü ne olursa olsun işçi çıkarmayacağına inandıklarını söyledi.
Vahap Seçer de, "Adres doğru. Adres Vahap Seçer.  Sayın Başkan 'Görüşü ne olursa olsun, emeğiyle çalışan, namusuyla çalışan, çoluğuna çocuğuna rızık götürmeye çalışan hiçbir işçiye dokunmayacaksın' dedi. Ne dünya görüşüm, ne inancım çalışana, garibana, kötülük etmeyi, ona zulmetmeyi uygun görmez, izin vermez. Dilin sözüne gerek yok benim genetiğimde bu yok. Elbette ki haklının yanında olacağım. Ben inşallah Büyükşehir Belediye Başkanı olacağım. Buna canı gönülden inanıyorum. Sizin işvereniniz olacağım, ona göre.  Sizinle beraber olmam lazım. Aklın yolu bir. Ben bu şehrin sorunlarını pratik şekilde çözmeye geliyorum. Benim kafam çok bürokratik işlemez. Pratik işler. Şimdi ben çalışanlarımla bir konuyu müzakere edeceksem o insanlarla gönüllerimiz arasında bir koridor olması lazım. Ben o koridoru sizlerle açmaya hazırım. Ben hak, hukuku, adaleti bilen bir insanım. İşçi kardeşlerimin endişesi olmasın" ifadelerini kullandı.
çalışmaları kapsamında Mersin Manavlar Odası'nı da ziyaret eden Vahap Seçer, burada oda başkanı İzzet Mireş ve manav esnafına esnaf kesimiyle ilgili projelerini anlattı. Oda başkanı Mireş de, "Gönlümüzdeki başkan sizsiniz" diyerek Seçer'e destek verdi.

BURHANETTİN KOCAMAZ'I ZİYARET ETTİ
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti adayı Burhanettin Kocamaz'ı ziyaret edeceğini daha önce kamuoyuna duyurmuştu. Seçer, Kocamaz'ı Macit Özcan Spor Kompleksi'ndeki başkanlık makamında ziyaret etti. Gazetecilerin görüntü almasının ardından Seçer ve Kocamaz yaklaşık yarım saat baş başa görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Kocamaz, konuğu Seçer'i kapıya kadar uğurladı.
Seçer, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İyi Parti’ den Belediye Başkan adayı olan Sayın Burhanettin Kocamaz’ ı ziyaret ettim. Her ne kadar siyasi rekabet içinde olsak da ortak noktamız, kıymetlimiz Mersin'dir. Mersin'in huzurlu, güvenli ve adil bir seçim geçirmesi dileklerimizi paylaştık" dedi.

SIRADA TUNA VE PARTİ İL BAŞKANLARI VAR
CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vahap Seçer, önümüzdeki günlerde MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna'yı ve seçime girecek tüm siyasi partilerin il başkanlarını ziyaret edeceğini de duyurmuştu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder