BAŞKAN TUNA; KENTİMİZİN İNŞASINDA EN BÜYÜK ROL KADINLARIMIZIN OLACAK


MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’ya, kadınlardan büyük destek geldi.
MHP Yenişehir İlçe Kadın Kolları Teşkilatı’nın düzenlediği ‘Sen Olmadan Bir Eksiğiz” adlı Kadın Şenliğinde, kadınların yoğun ilgisi ve sevgisiyle karşılanan Başkan Tuna; “Buradaki şaha kalkış ve teveccüh gösteriyor ki; Mersinimizde gönüller hazır, kadınlarımız hazır. Biz inandık, yürüyoruz. Bizimle yürüyenlerle birlikte 31 Mart’ta bu zafere inşallah ulaşacağız. Zafer inananlarındır. Programımıza katılarak bizleri onurlandıran vefakar kadınlarımızdan Allah razı olsun” dedi

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını, MHP Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Ferda Er yaptı. Er, 31 Mart 2019’da Mersin’in kazanmasını, huzur, kardeşlik, beka ve milli birliğin öne çıkmasını istediklerini ve bu noktada her zamankinden daha fazla çalışacaklarını belirterek “MHP’ye gönül vermiş, bu kutlu davaya inanmış kadınlar olarak çok çalışacağız” dedi.

Daha sonra söz alan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ise Yenişehir Kadın Kolları Teşkilatı’na teşekkür ederek; “Bütün teşkilatlarımız, Mersin’in 13 İlçesinde Anamur’dan Çamlıyayla’ya kadar sokak sokak, ev ev gezerek çalışacak, ister AK Parti’nin adayı olsun, ister MHP’nin adayı olsun el ele kol kola 31 Mart’ta seçime girecektir. Kim ne derse desin; vatanla, milletle, bayrakla problemi olmayanlar Cumhur İttifakı çatısı altında bir araya geldiler. Türkiye’nin, birliği ve beraberliği adına bu ittifak zafere ulaşacaktır” dedi.

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna da kadınların özellikle sosyal ve ekonomik alanda daha fazla rol alması adına 15 yıldır görev yaptıkları Toroslar’da projeler geliştirdiklerini ve bunu Mersin genelindeki kadınlar için üretmeye devam edeceklerini söyledi.
Siyasetin bir araç, asıl olan amacın millete hizmet olduğunu vurgulayan Başkan Hamit Tuna; “Özellikle kadınlarımızdaki bu enerji ve sinerji karşısında çok mutlu oldum. Yüreğinize sağlık. Buradaki kadın ordusu sahaya inse, bu şehrin altını üstüne getirir. Buradaki kadınlarımız 2,5 aylık süreçte aktif halde gece uyumadan, gündüz oturmadan Cumhur ittifakı adına gayret etse biz bu seçimi açık ara alırız Allah’ın izniyle” dedi.
“Milletimizin bütünlüğünden, devletimizden bekasından yana olanlar bizimle beraber yürüyecek” diyen Başkan Tuna; “Değerli hanımefendiler, iffet abidesi analarımız, bacılarımız. Devletin bekası, milletin bütünlüğü, al bayrağın bu gönderde dalgalanması için Genel Başkanımız Türkmen Beyimiz Devlet Bahçeli Bey, Cumhur ittifakı dedi.Millet olmazsa, siyaset olmaz.Siyasetin unsuru olan partilerin de olması mümkün değil.Biz birlik olmazsak, beraber olmazsak, aynı hedefe yürümezsek, Suriye’de, Irak’ta Mısır’da yaşananları yaşarız.Siyaset bir yana, 31 Mart Seçimleri bir yana.Bu milletin bütünlüğünden, devletin bekasından yana olanlar bizimle beraber yürüyecek.Cumhur ittifakında beraber yürümeye var mısınız” dedi.

15 yılda Belediyecilikte usta olduklarını ve Mersin’e hizmetin en güzelini sunmak için hazır olduklarını vurgulayan Başkan Tuna; “Şimdi hedefimiz, 15 bin 853 kilometrelik alanda, 13 ilçesiyle bir milyon 753 bin insanımızın yaşadığı Mersin coğrafyasının tamamına hizmet etmektir. Adaletli olmayan payidar olamaz ilkesinin arkasında durarak, bu devletin bekası için varız. Ziyaretlerimiz ve gezdiğimiz yerlerde insanlarımızın müthiş bir teveccühlerini görüyoruz. Her an ulaşılabilir, vizyon anlamında geldiğimiz noktayı işaret edip yeni hedeflere ulaşan, gelişen ve bilgi teknolojisini takip eden ve bölgesine getiren bir anlayışta çalışıyoruz ve çalışmaya devam ediyoruz. Ben yaptım oldu mantığı ile değil birlikte hareket eden yanımızla hareket ederek, inşallah bu şehri kadınlarımızla beraber yöneteceğiz. Onların isteklerine göre stratejilerimizi belirleyeceğiz. Bu şehri hep birlikte inşa edeceğiz Allah izin verirse. Kadınlarımızı önemsiyoruz ve kadınlarımız başımızın tacıdır. Bu kentte aynı zamanda sosyal barışı sağlayarak, gece 12’den sonra bile kadınlarımız tek başına gezebilecekler. Akıllı Kent Mersin’i oluşturacağız.Yaşayan ve yaşatan bir kent Mersin için çalışacağız.Her noktada yeniliklerini yaşatan Mersin’i hep birlikte oluşturmaya var mısınız?Zafer Allah’ın takdiridir.Biz inandık, yürüyoruz.Bizimle yürüyenlerle birlikte bu zafere inşallah ulaşacağız” dedi.

MHP Yenişehir İlçe Başkanı Umut Topal da,  Allah’ın izniyle 31 Mart’ta Cumhur ittifakını zafere ulaştıracaklarını belirterek; “Büyükşehir Adayımız Hamit Tuna ile birilikte Mersinli hemşerilerimizin, kadınlarımızın duası ve desteği ile 31 Mart’tan sonra Mersin’i başka bir Mersin yapacağız inşallah. Mart’ın sonu Allah’ın izniyle Hamit Tuna olacak, Cumhur ittifakı zaferle sonuçlanacaktır” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder