TARSUS’TA SYDV’ TARAFINDAN ÜCRETSİZ KÖMÜR DAĞITIMINA BAŞLANDITarsus  Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) tarafından ilçe merkezi ve köylerde yaşayan dar gelirli ailelere ücretsiz kömür dağıtımına başlandı. 

SYDV tarafından önceden isimleri belirlenmiş olan yardıma muhtaç, dar gelirli ailelere Tarsus  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memurları tarafından adrese teslim kömür dağıtımı rakımı yüksek köylerden başlanarak yaklaşık 50’ye yakın köye dağıtımı gerçekleştirildi. Rakım seviyesi yüksek olan ve kışın çetin geçtiği köylere hane başı 34 torba kömür, şehir merkezlerinde ise hane başı 24 torba kömür  dağıtımı  gerçekleştirilecek.

Toplamda ise  12000 haneye kömür yardımı ulaşmış olacak. Bunlardan yaklaşık  3000'i  köy hanelerine 9000'i  ise şehir merkezindeki hanelere dağıtımı yapılmış olacak.. Toplamda ise İlçemizde 7500 ton kömür dağıtımı gerçekleşecek.

       Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal ise konuyla ilgili yaptığı açıklama ‘’ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından temin edilen kömürün dağıtımı adrese teslim köylerimizde dağıtılmaya başlandı.. İnşallah yardıma muhtaç ailelerimiz için devletimiz aracılığı ile sağlanan kömür yardımı  muhtaç ailelerimizin kışlık yakacak ihtiyacını bir nebzede olsa karşılayacak ve kış öncesi kömür dağıtım işlemini bitirmiş olacağız. ‘’” dedi.


0 Yorumlar

Yorum Gönder