TARSUS SARIULAK ZEYTİNİ VE TARSUS HUMUSU YÖREX FUARI’NDATarsus Ticaret Borsası, Antalya’da yapılan YÖREX fuarına  katılarak Tarsus Sarıulak zeytinini ve Tarsus TSO da Coğrafi işaretli Tarsus Humusunun tanıtımını yapıyor.

Tarsus Ticaret Borsasından konu ile ilgili  yapılan açıklamada şöyle denildi:  ‘’TOBB Başkanı Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla ,Ticari değer kazanılması yolunda önemli bir buluşma noktası haline gelen Antalya YÖREX fuarına buyıl Tarsus Ticaret Borsası coğrafî işaretli Tarsus Sarıulak Zeytinini ve Tarsus TSO da Coğrafi işaretli Tarsus Humusunun tanıtımını yapmak için katıldı.

Bu yıl katılımın oldukça yüksek olduğu fuarda Türkiye’nin damak tatlarına olan ilgide yüksekti.
Borsa fuarda coğrafi işaretli Tarsus Sarıluk Zeytininden imal edilmiş ve bu yıl mayıs ayında yapılan ulusal natürel sızma yağında 2. lik ödülü alan Tarsus Sarıulak Zeytinyağının tanıtımınıda yaparak diğer zeytin yağlarına nazaran profenol oranının yüksek olduğu ve bu tür yağların ilaç olarak yurt dışında kullanıldığı anlatıldı.
TOBB Başkanı Sn. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun Tarsus Ticaret Borsası standında, protokole Tarsus Sarıulak Zeytini ve yağının tanıtımını yaparak , TOBB’nin coğrafi işaretli ürünlere her türlü desteği verdiklerini  belirtti. Bu ülkenin yöresel değerlerine sahip çıkan oda ve borsalara teşekkür etti ve YÖREX’e emek veren, alın teri döken herkesi yürekten kutluyorum” dedi.0 Yorumlar

Yorum Gönder