KUYUCUOĞLU: MERSİN İYİ BİR YEREL YÖNETİMLE DAHA İYİ NOKTALARA GELEBİLİRCHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.AdayıSerdal Kuyucuoğlu, Mersin'in Türkiye'nin yıldızı olabilecek kentlerden biri olduğuna işaret ederek  "Tarımıyla, turizmiyle, lojistik ve sanayisiyle çok önemli bir potansiyeli var. Türkiye'nin bütçesine önemli katkıları olan bir şehir. Mersin'in gelişmesi için önünde bir engel yok. İyi bir yerel yönetimle, doğru yatırımlarla Mersin çok daha iyi noktalara gelebilir. Yaşamın kolaylaşmasında, insanların iş bulmasında, gelir elde etmesinde belediyelerin rolü var" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan A.AdayıSerdal Kuyucuoğlu, Toroslar ilçesine bağlı Çavuşlu, Bekiralanı, Soğucak, Gözne ve Ayvagediği mahallelerini ziyaret ederek, vatandaşlarla kentin sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Yerel yönetimlerin bir çözüm merci olduğunu, belediye başkanlarının kendi ekiplerini kurma, yatırım planlarını yapmave uygulama şansına sahip olduğunu ifade eden Kuyucuoğlu, "Ben de bir uygulamacı olarak, bir mühendis olarak yerel yönetimlerde Mersin'e daha iyi hizmet edebileceğimi düşünüyorum" dedi.

Mersin Türkiye'nin yıldızı olabilecek kentlerden biri olduğuna işaret eden Kuyucuoğlu, "Tarımıyla, turizmiyle, lojistik ve sanayisiyle çok önemli bir potansiyeli var. Türkiye'nin bütçesine önemli katkıları olan bir şehir. Mersin'in gelişmesi için önünde bir engel yok. İyi bir yerel yönetimle, doğru yatırımlarla Mersin çok daha iyi noktalara gelebilir. Bu nedenle yerel yönetimlere burada önemli görevler düşüyor.Yaşamın kolaylaşmasında, insanların iş bulmasında, gelir elde etmesinde belediyelerin rolü var. Tarım konusunda yerel yönetimler meyve ve sebzelerin tanıtımına ve pazarlanmasına katkı sunabilir" ifadelerini kullandı.

Mersin'inşehir merkezi nüfusun 1 milyonu bulduğunu ama ulaşım sorununu hâlâ çözülmediğini ifade eden Kuyucuoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
"Raylı sistem Mersin için bir ihtiyaç. 1989 yılında hazırladığım bir raporda Mersin'in raylı sistem çalışmalarına başlaması gerektiğini söyledim. Bunu ilk öneren ben oldum. Aradan 30 yıl geçti bir adım atılmadı. Her gelen belediye başkanı bu konuda sözler verdi ama uygulamada hiçbir şey yapmadı. Son olarak da şimdiki belediye başkanı söz verdi ama 4,5 sene kaybedildi. İnsanların hızlı, konforlu, ucuz, kent içinde seyahat etmesinin sağlanması lazım. Onun için bu raylı sistemin Tece'ye, Kargıpınarı'na kadar uzatılması gerekiyor. Trafik etütlerinin yenilenmesi ve raylı sistemin diğer bölgelere bağlantısının sağlanması gerekiyor."

0 Yorumlar

Yorum Gönder