VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLEMİYORUZ!“Yüksek büyüme hedefimize ulaşarak,
kriz beklentisinde olanların beklentilerini boşa çıkarttık” diyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:

VERDİĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ÖZÜR DİLEMİYORUZ!

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 2017 yılı büyüme rakamlarını değerlendirdi.
Türkiye’nin yıllık yüzde 7,4’lük büyüme oranıyla dünyada gıptayla bakılan bir ülke haline geldiğini belirten Hisarcıklıoğlu, “G20’nin en hızlı büyüyen ülkesiyiz, OECD içindeyse 2. konuma yükseldik. Büyüme rakamları ülkemize moral verdi, iş âlemi için umut ve güven kaynağı oldu” dedi.

Hisarcıklıoğlu değerlendirmesinde şu görüşlere yer verdi:

“Olumsuz beklentilerini ve tahminlerini boşa çıkartmak suretiyle verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı derecelendirme kuruluşları ve uluslararası kurumlardan özür dilemiyoruz!

Tüm bu tezviratlara kulağımızı tıkadık, ileriye bakarak yeni bir başarı hikâyesi yazdık.

Türk müteşebbisleri, karşısına çıkarılan her olumsuzluğa, dışarında gelen ekonomik ve siyasal engellere rağmen neler yapabileceğini, Türkiye’nin ne kadar dinamik ve üretken olduğunu dünyaya bir kez daha ispatladı.

Bu yüksek büyümeyle birlikte Türkiye, özel sektör-devlet işbirliğiyle tüm engelleri aşabildiğini gösterdi ve dünyaya çok güçlü bir mesaj verdi.

Hükümetimizin iş âlemiyle istişare ederek hayata geçirdiği finansman, istihdam ve üretimdeki tarihi destekler, Oda-Borsa camiamızın öncülük ettiği TOBB Nefes Kredisi ve Kredi Garanti Fonumuz kanalıyla hayata geçirilmesini sağladığımız 250 milyar liralık reel sektör kredi kefaleti, çarkların yeniden dönmesini sağladı.

Geçen sene Türkiye’ye güvenen kazanır demiştik. Gerçekten de ülkemiz, kendisine güvenenleri yanıltmadı.

Türkiye’ye güvenip yatırıma ve üretime devam edenler kazandı, bundan sonrada kazanmaya devam edecek.

Türkiye hedeflerine ulaşmayı, küresel bir güç olma yolunda yürümeyi sürdürecek.

Türk iş dünyası olarak daha güçlü bir ekonomi, daha güçlü bir Türkiye için daha çok üretim, yatırım, istihdam ve ihracatla bu büyümeyi devam ettirmeye kararlıyız.

Enflasyonun ve faiz oranlarının tek hanelere çekilmesiyle de desteklenirse, ülkemizin büyümesi daha da hızlanacak, orta gelirden üst gelir seviyesine yükselmemiz mümkün olacak
Türkiye’yi büyüten tüm üretici, girişimci, tüccar ve sanayicilerimizle, onların asli hizmet ve destek merkezleri olan Odalarımızla ve Borsalarımızla iftihar ediyor, hepsini tebrik ediyorum. Hükümetimize ve ekonomi yönetimine, iş dünyamızın yanında yer alarak hayata geçirdiği reformlarla bu büyümede itici güç olmaları dolayısıyla da ayrıca teşekkür ediyorum”.


0 Yorumlar

Yorum Gönder