TARSUS’TA SU SAYAÇLARINI ÇALAN ŞAHISLAR YAKALNDITarsus’ta tarımsal alanların sulamasında kullanılan sistemlerdeki sayaçları çaldıkları iddia edilen 4 kişi tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, Tepeköy Mahallesi'nde vatandaşların tarım arazilerini suladıkları sistemlerde bulunan su sayaçları balyozla kırılarak çalındı.
Vatandaşların şikayeti üzerine Tarsus İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince başlatılan çalışma  kapsamında şüpheli A.B. ve C.E. gözaltına alındı. Şüphelilerin kullandıkları aracın bagajında çalınan su sayaçları ve balyozun bulunmasının ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler, bölgedeki farklı noktalarda da su sayacı ile enerji nakil kablosu hırsızlığı yapıldığını tespit etti.
Ekipler, zanlıların olayları suç ortakları M.O. ve Ü.Ö. ile birlikte gerçekleştirdiklerini, çaldıkları eşyaları kiralık araçla merkez Akdeniz ilçesindeki ıssız bir yerde eriterek elde ettikleri bakırları hurdacı R.Ç'ye sattıklarını belirledi.
Gözaltına alınan 5 şüpheliden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece  tutuklanırken, R.Ç. adlı şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder