“GELECEKTEKİ BEN PROJESİ”


Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yenişehir Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen “Gelecekteki Ben Projesi” kapsamında liseye hazırlanan öğrencilere yönelik kariyer şenliği gerçekleştirildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, liseye hazırlanan öğrencilere destek olmak, onları bilinçlendirmek ve motivasyonlarını arttırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyor. Eğitimin her alanında öğrencilere destek olmak için var gücüyle çalışan Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği seminer ve konferanslarla sınava hazırlık aşamasında, öğrencilerin sınav stresini azaltmaya ve yanında olmaya devam ediyor.
Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen kariyer şenliğinde, öğrencilere Mersin genelindeki liselerin tanıtımı yapıldı. Yenişehir ve Mezitli ilçelerinden gelen ortaokul öğrencilerinin katıldığı kariyer şenliğinde konferanslar, paneller, mini konserler ve halk oyunları ekibinin gösterileri yer aldı.
Öğrenci koçu, yazar ve danışman, kişisel gelişim ve eğitim uzmanı İlhan Ürkmez’in “Başarı İçin Hedef Belirleme” konulu konferansında öğrencilere hedef belirleme, sınav kaygısı ve verimli ders çalışma yöntemleri, sınav kaygısıyla baş etme yolları, başarıya ulaşmanın püf noktaları, potansiyel, performans, gayret etme ve sonuca ulaşma ile ilgili eğitim verilirken, başarı öykülerinin anlatıldığı kısa film gösterimi yapıldı.
Öğrencilerin ilgi ile dinlediği konferans sonrası Nevit Kodallı Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri mini konser vererek salondaki öğrencileri neşelendirdi. “Özel Sektör Ne İster” konu başlıklı panel ile devam eden etkinlikte, Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı mini konser verdi. Eğitici olduğu kadar verilen mini konserlerle öğrencilerin eğlenmesinin de sağlandığı kariyer şenliği, halk oyunları gösterisi ile son buldu.

Kariyer şenliği boyunca Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde Mersin’deki Fen Liseleri, Anadolu Liseleri, Meslek ve Sosyal Bilimler liselerinin tanıtım stantlarında öğrencilerin kendi alanlarında yaptığı çeşitli projeler sergilendi. Kurulan stantlardan bilgi alan öğrencilere etkinlik sonrası Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından tişört dağıtıldı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder