ENGELLİ BİREYLER YÜZME ÖĞRENİYOR


Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin, engelli bireylere yönelik gerçekleştirdiği yüzme kursu başladı.
Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 ve 2015 yıllarında engelli bireyler için düzenlenen yüzme kursları 2016’da da devam ediyor.
Spor Kompleksi’nde ortopedik, görme, zihinsel ve işitme olmak üzere 4 engel grubuna yönelik ücretsiz olarak gerçekleştirilen kursa, 51 engelli çocuk katılıyor. Haftanın 4 günü 1’er saat yapılan kursta, 8 antrenör çocuklarla birebir ilgileniyor.
Kursta, engelli çocukların yüzme öğrenmelerinin yanı sıra keyifli vakit geçirmeleri, fiziksel ve sosyal rehabilitelerinin gelişmesi sağlanıyor.
Engelli çocuklara yüzme becerisi ve toplumsal hayata adapte olma eğitimi verilen kursta, engelli yakınları ve aileleri de yüzme öğrenen çocukları ile birlikte keyifli vakit geçiriyor. Verilen bu hizmetten memnun olduklarını belirten aileler, engelli çocuklarının bu tür faaliyetlerle engellerini aşabildiklerini, yaşamlarına sosyal ve fiziki yönden normal bireyler gibi devam edebildiklerini söylüyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz gerçekleştirilen yüzme kursunda, engelli bireylerin ulaşımları da Büyükşehir Belediyesi’nin tahsis ettiği araçlarla sağlanıyor.

8 Ağustos’ta başlayan yüzme kursu, 1 Eylül’e kadar devam edecek. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder