BAŞKAN CAN, “TARSUS’UN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”


Vuslat Meydanı için Tarsus Belediyesi ekipleri yıkıma başladı. Duatepe Mahallesi’nde Kleopatra Kapısı’nın yan tarafında bulunan Vuslat Düğün salonunun yıkım işlemlerine başlandı.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, kentin çehresini değiştirecek proje için ilk adımın atıldığını söyledi. Duatepe Mahallesi’nde Kleopatra Kapısı yanında bulunan alanda yıkım çalışmalarını inceleyen Belediye Başkanı Şevket Can, kentin modern bir meydana kavuşacağını söyledi. Mersin Milletvekili Baki Şimşek ve MHP İlçe Başkanı Ertuğrul Bodur’la birlikte çalışmaları izleyen Başkan Can, Duatepe Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Vuslat Açık ve Kapalı Düğün Salonunun bulunduğu yere bir meydan düzenlemesi yaparak trafik akışının daha rahat sağlamak, sosyal hareketliliği ise şehir merkezinde yaygınlaştırmak amacıyla meydan projesini hayata geçireceklerini anlattı.

Başkan Can, “Vuslat düğün salonunun olduğu bölgeyi hem yazlık hem de kışlık düğün salonunun yıkımına başladık. Mevcutta burada bir halı saha, iki tane de düğün salonu bulunmakta. Kleopatra Kapımız tarihi bir kapıdır, niyetimiz şehrimize gelen ziyaretçilerimizi Kleopatra kapısıyla birlikte bu meydanda karşılamayı ve buradan yaya olarak Gözlükule, St. Paulus Müzesi oradan Kırkkaşık Bedesteni, Bilal-i Habeşi, Hz. Daniyal (a.s) peygamberin kabri ziyareti ve oradan da St. Paul Kuyusunun olduğu yerler gezilecek. Yani bu meydan şehrimiz için büyük bir önem arz edecektir. Çünkü turistlerimizin ilk başlangıç yeri burası olacak. Araçlarından, otobüslerinden inip burada biraz dinlenecek, dinlendikten sonra yaya olarak vatandaşlarımızla esnaflarımızla alışveriş yaparak şehrimizi gezmiş olacaklar” şeklinde konuştu. Başkan Can, Vuslat meydanın Tarsus’a hayırlı olmasını diledi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder