“MHP’DE OPERASYONA İZİN VERMEYİZ”


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl Başkanlığı’nda üst kurul delegelerinin yaptığı istişare toplantısında Genel Başkan Devlet Bahçeli’ye ‘tam destek’ mesajı çıktı.
 Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç, Milliyetçi Ülkücü Hareketin iktidar mücadelesinde, art arda yapılan seçimlerde ortalıkta görünmeyenlerin, bu enerjilerini olağanüstü kurultay talepleriyle sergilemelerinin manidar olduğunu belirterek, “Ülkücüler senaryosunu başkalarının yazdığı hiçbir oyunda yer almaz. MHP’ye operasyona izin vermeyiz” dedi.
 MHP Mersin İl Başkanı Sebahattin Kılıç’ın parti binasında düzenlediği basın toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ilçe belediye başkanları, MHP üst kurul delegeleri, İl ve ilçe yöneticileri ile partililer katıldı.
 MHP İl Başkanı Sebahattin Kılıç, ülkemizin 2015 yılının ikinci yarısından itibaren siyasi sonuçları açısından pek de farklı olmayan iki genel seçim yaşadığını ifade ederek, “7 Haziran genel seçimi sonrasında, ülkemizde PKK ve İŞİD terör  eylemlerinin buna ilave olarak ekonomik istikrarın çok önemli bir silah olarak kullanıldığı toplum mühendisliğinin sonuçlarını belirlediği 1 Kasım seçimleri yaşadık. Türk siyasetindeki bu hızlı değişmeler, Ortadoğu’da ve Suriye’de yaşanan kargaşa ve iç savaştan asla bağımsız değildir. Ortadoğu’da, enerjiyi merkezine alan, yeni dünya düzenine göre aktörleri değişen küresel güç dengeleri, adı henüz konulmamış yeni bir sevr’i toplayarak kartları yeniden karmakta, ülke sınırlarını yeniden çizmektedirler. Bu kaos ortamını fırsatçılığa çevirmek isteyen küresel karanlık odakların yerli işbirlikçileri, buna karşı çıkan Milliyetçi Hareket Partisi’ni saldırılarının merkezine oturtmuşlardır.”dedi.
 Şer odaklarının, MHP’nin 7 Haziran ve 1 Kasım genel seçimlerinde aldığı oylar üzerinden haksız ve hayasızca saldırarak parti içinde kavga başlatmak istediklerini vurgulayan Başkan Kılıç, “Başta camiamız olmak üzere kamuoyunda temsil ettiğimiz değerlere karşı güvensizlik ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Partimizi iç hesaplaşmalarla meşgul edip, anayasa değişikliği ve başkanlık sistemi, federasyon gibi kendi gündemlerini kolaylıkla Türk kamuoyuna kabul ettirmenin hesabını yapmaktadırlar. Ülkemiz hem içeriden hem de dışarıdan saldırılara maruz kalan karanlık bir dönemden geçmektedir. Cumhurbaşkanı Türkiye’yi tek başına yönetmek uğruna, federatif yönetimi dahi talep edebilecek bir projenin esiri olmuştur. İş rayından çıkmış, HDP önderliğinde özyönetim, özerk yönetim talebinde bulunmuşlardır. Ülkemizin milli ve üniter yapısını zedeleyecek gelişmeler, bölgeden gelen şehit haberleri gibi kanıksanır hale gelmiştir” ifadelerini kullandı.
 Küresel hesaplaşmanın bir parçası olarak Türkiye’ye askeri, siyasi ve ekonomik operasyonlar yapıldığını kaydeden Başkan Kılıç, “Bu saldırılara karşı koyacak yegane hareket Milliyetçi Ülkücü Hareket’tir. Ancak ne yazık ki ülkücü hareketin, ülkemizin ihtiyaç duyduğu milli bakış açısını ve duruşunu sergilemek yerine enerjisini iç hesaplaşmalarla tüketmek zorunda bırakılması, ülkemiz ve milletimiz için büyük bir kayıptır.”dedi.
Milliyetçi Ülkücü Hareketin iktidar mücadelesinde, art arda yapılan seçimlerde ortalıkta görünmeyenlerin, bu enerjilerini olağanüstü kurultay talepleriyle sergilemelerinin manidar olduğunu ifade eden Başkan Kılıç şunları söyledi; “Siyasi hayatı boyunca zikzak çizerek bir partiden diğerine geçerek kendisine ikbal arayanların bu Kutlu Hareket’de asla yerleri yoktur. Ülkücü, kişisel ikbali için asla ülküdaşlarını kullanmaz. Ülkücü, hayatı boyunca yaptıklarıyla bir bayrak gibi tertemiz kalabilen ve örnek alınan insandır. Ülkücü, başkalarının figüranı değildir. Senaryosunu başkalarının yazdığı hiçbir oyunda yer almaz. Ülkücünün yolu uzun ve çetindir. Ülkücüye hiç kimse altın tepside ikbal sunmaz. Ülkücünün tek dayanağı aziz milletimiz, sığınağı ise ülküdaşlarıdır. Geçmişte iktidar olmuş, mason localarının ilgi odağı olan bir partinin lider ve yöneticileri, MHP’ye operasyon yapamaz. Buna izin vermeyiz, veremeyiz. Türkiye’nin seksen öncesi kanlı arenasında en fazla bedeli ödemiş siyasi organizasyonu Milliyetçi Ülkücü Harekettir. MHP ‘ye yapılacak her türlü operasyon bizzat ülkücülerin iradesine çarparak sönmeye mahkumdur.”

Konuşmasında, genel seçimlerde hata ve eksikliklerin elbette sorgulanacağını, MHP’nin politikalarının seçmene yeterince anlatılamadığının bir gerçek olduğunu vurgulayan Başkan Kılıç, “Ama bunun yegane sorumlusu olarak da Genel Başkanımızı görmek en büyük yanılgı olur. İhtiyaç duyduğumuz olgu, yeni bir MHP ya da yeni bir genel başkan değil, seçmene ulaşarak politikalarımızı anlatabilecek yeni metotlardır” dedi.
 Ülkücülerin davasına ve liderine bağlılığını sorgulamanın kimsenin haddine olmadığını kaydeden başkan Kılıç şöyle konuştu; “Ülkücüler, liderinin itibarının davanın itibarı olduğunu idrak edecek tarihsel şuura sahiptir. Milliyetçi Ülkücü iradeyle seçilen lidere sadakat ülkücüler için şeref meselesidir. Liderin değişip değişmeyeceğine karar verecek olan da ülkücü iradenin kendisidir. Bunun da yeri ve zamanı bu gün değildir, olağanüstü kurultay değildir. Normal süresinde yapılacak olan olağan kurultaydır. Önümüzde bir erken seçim mi var? Bu acele niye? MHP Mersin İl Başkanlığı ve üst kurul delegeleri, Ülkücü hareketin moral bozukluğunu siyasi fırsatçılığa, ganimet avcılığına çevirmek isteyenlere izin vermeyecektir. Genel Başkanımız Devlet Bahçelinin yanındayız. Genel Başkanımıza hayasızca yapılan saldırılara asla izin vermeyeceğiz.
Milliyetçi Ülkücü Hareket ve onun siyasi organizasyonu olan MHP, Türklük davasının fikri ve siyasi misyonunun takipçisi olmaya devam edecektir. Ülküdaşlık hukukunu esas alarak, heyecanla, sabırla inançla ve mücadele azmiyle davasına sahip çıkan kadrolarımızla omuz omuza MHP’yi yeniden iktidar alternatifi yapmanın yollarını mutlaka inşaa edeceğiz. MHP Mersin İl başkanlığı olarak, Ülkücü Hareketin mensuplarının utanacağı hiçbir yanlışa imza atmayan liderimizin vakarlı duruşunun yanında gururla ve başımız dik durmaya devam edeceğiz. Kararımız kesindir” 


0 Yorumlar

Yorum Gönder