BELEDİYE, LİSE DENGİ ÖĞRENCİLERİ BİLGİLENDİRİYOR, BROŞÜR DAĞITIYOR


Tarsus Belediyesi, uyuşturucu ve madde kullanımına karşı savaş açtı. Lise dengi bütün okullarda öğrencileri bilgilendirmek amacıyla broşür dağıttırdı.
Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, liselerde “Bağımlılık Yapıcı Maddeler ile Mücadele” başlıklı broşür dağıtırken, bağımlılık yapan maddeler hakkında da bilgi verdi.
‘Madde kullanan kişi nasıl anlaşılır’, ‘madde kullanımında en önemli nedenlerin başında neler geliyor’, ‘Fiziksel, Toplumsal ve Ruhsal etkileri’ ve ‘Bağımlılık yapıcı maddelerin insan vücudunda oluşturdukları etkileri’nin yer aldığı broşürü alan öğrenciler belediyeye teşekkür etti.
Broşür de gençlere seslenen Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yerel yönetimler olarak gençlere yardımcı olacaklarını söyledi.
Bir defa denemek ile bir şey olmaz diyerek başlanan madde kullanımının sonucunun felaket olduğunu belirten Başkan Can, “Gencin içinde bulunduğu aile, okul, yakın çevresi, bağımlı olan genci ne kadar erken fark eder, ona yardımcı olmaya çalışırsa, gencin bağımlılıktan kurtulma şansı o kadar artar. Bu nedenle erken teşhis belirtilerinin bilinmesi çok önemlidir” dedi.
Gençlere seslenen Başkan Can, “Sevgili genç kardeşim, ailenin, bizlerin ve çevrendekilerin umudu sensin. Çünkü ailenin ve bu milletin sana ihtiyacı var. Kötü arkadaşlarının ve hevesinin seni bağımlılık yapan maddelere yönlendirmesine izin verme. Spor yaparak, kitap okuyarak kendini koruyabilirsin. Devletimiz ve bizler tüm imkanlar ile senin yanındayız. Unutma! Senin annenin gözyaşı en büyük mutluluktan daha değerlidir” ifadesini kullandı.

Bu konuda kendilerine başvuran gençlere yardımcı olacaklarını ekleyen Başkan Can, “Madde bağımlısı gençlerimizi belediyemize bağlı spor merkezlerinde faydalanmaları konusunda yardımcı olacağız. Kitap okumalarına öncülük edeceğiz.  Biz yerel yönetim olarak her konuda yardımcı olacağız” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder