TARSUS BELEDİYESİ MÜKEMMELLİK ELÇİLİĞİ ÖDÜLÜNÜ ALDI


BAŞKAN CAN, “AMACIMIZ KİŞİLERLE DEĞİL, SİSTEMLERLE YÖNETİLEN BELEDİYE OLMAK”

Tarsus Belediyesi, KalDer Mükemmellik Elçisi ( KalDer Excellence Ambassador ) Onur Belgesi ödülünü aldı.
İstanbul Kongre Merkezi’nde Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 24. Kalite Kongresinde Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mükemmellik Elçiliği Ödülünü,  Türkiye Kalite Derneği Başkanı Sayın A. Hamdi Doğan’dan aldı.
17-18 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen 24. Kalite Kongresi’nin teması Mükemmelliği Sürdürmek - Büyük Resmi Görme olarak belirlendiği programda,  birbirinden değerli 90'a yakın konuşmacı ve 20'den fazla oturum ile Kalite Kongresi gerçekleştirildi.
Ödül töreninde Tarsus Belediyesi’nin adı anons edilirken, salon adeta Tarsus sloganlarıyla inledi.
Alkışlar arasında Mükemmellik Elçisi Ödülünü alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla dış değerlendirme sonrasında alınacak geri bildirimleri almak adına  2016 Avrupa Kalite Ödülüne başvurduklarını söyledi.
2002 yılında başlayan Kalite Yolculuğuna ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Başkan Can, “2002 yılında Türkiye Kalite Derneği’ne üye olmakla başladığımız kalite ve mükemmellik yolculuğumuzda, 2013 Yılı Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü aldık. Bizim için ödül almak amaç değil, araçtı. Amacımız başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızın takdirini kazanarak, hizmetlerimizden memnuniyet duymalarını sağlamaktı. Bir başka  amacımız ise Kişilerle değil sistemlerle yönetilen belediye olmaktı” dedi.
22 yıldır başarıdan başarıya koştuklarını kaydeden Başkan Can, “Tarsus'ta 22 yıldır aynı yönetimin iktidarda olması bu anlamda doğru yolda olduğumuzun kanıtı olsa gerek. Türkiye'de elde ettiğimiz başarılardan sonra mükemmelliğin Avrupa sürecinde de yer alarak kalite ve mükemmellik çalışmalarımızı belgelendirmek istiyoruz. 2016 Avrupa Kalite Ödülü için EFQM'e başvurumuzu yaptık. İnşallah on bin yıllık tarihi geçmişi olan Tarsus'umuzun ve Türkiye'mizin adını orada da duyuracağız.
Bugün takdim edilen Mükemmellik Elçiliği Ödülü’nün  sorumluluğunu taşıyarak, bu sürecin yayılımı konusunda üzerimize düşen görevleri yapacağımızı bilmenizi ister, başta KalDer Yönetim Kurulu Başkanı, üyeleri ve çalışanları olmak üzere tüm kalite gönüllülerine emeklerinden ötürü teşekkür eder, saygılar sunarım” şeklinde konuştu. Başkan Can, “Sürekli gelişip değişen  yoğun çalışma tempomuz içerisinde kafamızı kaldırıp bütün parçaları gözden geçirerek hedeflerimize ulaşma oranımızı görmemiz gerekmektedir. Tarsus Belediyesinde varlık sebeplerimizi, iş yapma biçimlerimizi sürekli sorgulamak zorundayız. Başarılı olmaktan ziyade başarılarımızı sürdürmek, mükemmel belediyecilik çalışmalarımızı sürdürebilmemiz gerekmektedir. Vizyon ve misyon birliğimizi sağlayarak mükemmelliği sürdürmeye devam edeceğiz. Tarsus belediyesinde en üst düzey  yöneticiden en alt personellerimize kadar bütün çalışanlarımız Tarsus'ta yaşayan bütün hemşerilerime mükemmel bir Tarsus'ta yaşama imkanı sunmak için çalışmalarını amaçlamakta ve sürdürmektedir. Global bir köy haline gelen ve her geçen gün sınırların ortadan kalkmaya başladığı Dünya'mızda; sadece Türkiye'den değil, Avrupa ile de rekabet etme zorunluluğumuz bulunuyor. Gelişmeleri takip etmek ve şehrimizi bir adım öteye götürmek zorundayız. Mükemmelliği Sürdürmek ( Sustaining Excellence) konulu bu kalite kongresinde aldığımız bu ödülden dolayı çok mutluyuz. Burada Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum. Başkanımızın döneminde başlatılan kalite yolculuğumuz hedefimizi büyüterek devam ediyoruz” ifadesini kullandı.

Başkan Can, Mükemmellik Elçisi Ödülü’nü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte aldı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder