TARSUS BELEDİYE BÜTÇESİ 132.716.000 TL OLARAK OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLDİ


Tarsus Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Mecliste Tarsus Belediyesi bütçesi görüşülüp, oy birliği ile karara bağlandı.
Mecliste, Tarsus Belediyesinin, 2016 Mali Yılı bütçesi madde madde okunup oylamaya sunuldu. Oy birliği ile kabul edilen Tarsus Belediyesi bütçesi 132.716.000 TL olarak belirlendi.
Alınan kararların kente ve Tarsuslulara hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Belediye Başkanı Şevket Can: “Bizim tek düşüncemiz var, Tarsuslulara hizmet etmektir Tarsus’ta yaşayan bütün insanlara eşit bir mesafede, en güzel hizmeti sunmak için var gücümüzle hep beraber çalışacağız’’ dedi.
Başkan Can, “Şehit Mustafa Mahallesinde imar uygulamasıyla ilgili son aşamaya gelindi. Ergenekon Mahallesinde Toros Koleji’nin arka tarafında 590 dönüm arazi üzerinde sit alanı ve sit alanı dışında kalan yerler vardı. Sit alanıyla ilgili çalışmalar zaman alacağı için ikiye böldük ama sit alanı dışında kalan yerlerle ilgili uygulama son aşamaya geldi.  Ergenekon Mahallesi’nde yaşam boyu spor merkezini inşallah Kasım ayı içerisinde açacağız bitmesi yakın  %95’lerde. Güney mezarlığındaki taziye evimiz bitmek üzere, inşallah Kasım ayı içerisinde açılışını gerçekleştireceğiz. Tarihi Ticaret Merkezi inşaatı birinci etap başladı. Üç etap sonunda Restorasyon çalışması bitmiş olacak. Turkuaz Çarşısının semt pazarı olarak inşaatı devam ediyor, Ocak ayına doğru bitecek. Yine bunların yanında Gazipaşa Taziye Evi bitme aşamasında. Vuslat Meydanı ve Ergenekon Mahallelerine yapacağımız kapalı semt pazarı ve yüzme havuzunun da 2016 Ocak ayında ‘yap, işlet, devret’ modeliyle inşaatına başlanmasını sağlayacağız. Vuslat Düğün Salonunun oradaki proje de bitiyor, bu konudaki hedefimiz 2016 yılında Mart ayından sonra inşaatına başlamak. Kentsel dönüşümde Duatepe ve İsmet Paşa Mahallesi arasında proje çalışmamız devam ediyor: Hedefimiz 2016 yılında üçüncü hamlemiz kentsel dönüşüme bu saydığım mahallelerde birinde veya ikisinde başlamayı hedefliyoruz. Berdan Nehri’nde Jüstinyen köprüsü ve D-400 arasında kalan kamulaştırma zannedersem bitti. Hazırlayacağımız projelerle bu bölgede her iki tarafta sosyal donatılar ve eğlence alanları olacaktır” dedi


0 Yorumlar

Yorum Gönder