D YETKİ BELGELİ ARAÇLAR, SERVİSÇİLERİN KORKULU RÜYASI OLDU


Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Nesil Aydın, çalışma alanı turizm ve yolcu taşımacılığı olan  D yetki belgeli araçların, kanun ve yasaları çiğneyip, illegal yollardan personel ve öğrenci taşımacılığı yaparak, geçimini servis taşımacılığından sağlayan servisçi esnafının hakkını gasp ettiklerini söyledi.
Mersin Servis Aracı İşletmecileri Esnaf  Odası Başkanı Nesil Aydın, çalışma alanı turizm ve yolcu taşımacılığı olan D yetki belgeli araçların,yetki alanlarının dışına çıkıp illegal yolardan öğrenci ve personel taşımacılığı yaparak, servisçi esnafının ekmeğini gasp ettiklerini  söyledi.
Başkan Aydın, yaptığı açıklama ile, D yetki belgeli araçların kanun ve yasa dinlemeyip, araçlarını çok amaçlı kullandıklarını,  illegal yollardan öğrenci ve personel taşımacılığı yaparak, servisçilerin ekmeğiyle oynadıklarını ve düzeni bozma gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.
Başkan Aydın, özelikle fabrikalar ve özel okullar gibi kurum ve kuruluşların yetki belgesi ihlali yapıp, ısrarla D yetki belgesi araçlarla öğrenci ve personel taşımacılığı yaptığının altını çizerek,  “Özellikle eğitim kurumlarındaki bu tutumu anlayamıyoruz. İlimizde tahdit kapsamına alınmış S plakaların haricinde hiçbir araç öğrenci ve personel taşımacılığında yetki ve hak sahibi değildir. Herkes kendi işini yapsın, kimse servisçi esnafının ekmeğiyle oynamayı kendine hak görmesin” dedi.
D yetki belgeli araçların Servis taşımacılığı yapan üyelerinin korkulu rüyası olmasına göz yummayacaklarını kaydeden Başkan Aydın, Mersin Büyükşehir Belediyesi UKOME Daire Başkanlığınca  D türü yetki belgeli araçlara güzergah izin belgesi tanzim etmeyerek, servisçi esnafının mağduriyetini önleme gayreti içerisinde olduğunu vurguladı. Başkan Aydın “ Büyükşehir Belediyemize bu haklı uygulamalarından dolayı 813 servisçi esnafımız adına teşekkürlerimizi iletiyoruz. Belediyemizin bugün olduğu gibi yarınlarda da üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma gayreti içerisinde olacaklarına inanıyoruz” şeklinde sözlerini noktaladı.
0 Yorumlar

Yorum Gönder