TARSUS BELEDİYESİ’NİN ÜCRETSİZ YAZ KURSLARI BAŞLADI

 

Tarsus belediyesi, halkın kültür ve sanata olan ilgisini artırmak ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla açtığı ücretsiz yaz kursları başladı. 

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından STEM Merkezi ve Dr. Turgut Erkutlu Bilim Eğitim Sanat ve Kültür Akademisi’nde gerçekleşen 7 yaş üstü tüm vatandaşların faydalanabildiği ücretsiz yaz kursları yoğun ilgi görüyor. 

KURSLARA İLGİ BÜYÜK

500 öğrencinin kaydının alındığı kurslarda katılımcılar, 24 Haziran itibarıyla STEM Merkezi’nde müzik grubu eğitimleri, piyano, gitar, keman, yan flüt, bağlama, resim, İngilizce, robotik kodlama, akıl-zeka oyunları ve satranç kurslarına katılıyor. 

BAŞKAN BOLTAÇ “TARSUS’TA GELECEK VAR”

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç “Tarsus’ta 24 Haziran itibariyle başlayan ücretsiz yaz kurslarına ilgi yoğun bir şekilde sürüyor. Tüm herkesin belediye başkanı olma gayesiyle vatandaşlarımızın faydalanabileceği kursları her zaman sürdürüyoruz.” dedi. 

“YAZ KURSLARININ ÜCRETSİZ OLMASINA ÇOK SEVİNDİM”

Ücretsiz yaz kurslarına katılan bir vatandaş “ Özel kursların ücretleri çok yüksek ekonomik durumum buna müsaade etmiyordu. Yaz kurslarının ücretsiz olmasına çok sevindim, başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.


0 Yorumlar

Yorum Gönder