“KÖYDE HAYAT VAR” ETKİNLİĞİ BAŞLIYOR


 Tarsus Belediyesi tarafındanher alanda fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla “Köyde Hayat Var” etkinliği başlıyor. Etkinliğin ilk durağı Beylice Mahallesi'nde gerçekleşecek.

Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde, kırsal mahallelerde çocukların keyifli vakit geçirmesi amacıyla “Köyde Hayat Var” şenlikleri başlıyor. Yaz tatilinde çocukları mutlu edecek rengarenk içeriklerle dolu olan bu şenlikler, geleneksel çocuk oyunları, yüz boyama,mini konser, çocuk atölyeleri, el sanatları ve kadınlara yönelik atölyeler gibi çeşitli etkinlikleri içeriyor. Etkinlikte hem çocuklar, hem de aileler keyifli vakit geçirecek.

 

“HER ALANDA FIRSAT EŞİTLİĞİ YARATMAK İSTİYORUZ”

Tarsus Belediye Başkanı AliBoltaç yapılacak olan etkinliğin önemine değinerek, “Her alanda fırsat eşitliği yaratmak istiyoruz. Şehir merkezimizdeki çocuklarımız belki bu tür etkinliklere daha çok katılabiliyor ama kırsal kesimdeki çocuklarımız mahrum kalsın istemiyoruz. Onlar için de biz ayaklarına gideceğiz.” dedi.

 

ETKİNLİK DİĞER MAHALLELERDE DEVAM EDECEK

5 Temmuz 2024 tarihinde Beylice Mahallesi’nde düzenlenecek olan etkinlik, 13.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecek.Bu renkli etkinlik, tüm katılımcılara güzel bir gün geçirme fırsatı sunuyor. Tarsus Belediyesi yetkilileri, bu etkinliğin diğer mahallelerde de devam edeceğini belirtti.

0 Yorumlar

Yorum Gönder