‘Otizm Aile Danışma Merkezi’ danışmanları, Eğitim verdi


 Engelli bireyleri hayatın her alanına katmak için ilk eğitimi veren aileleri de bilinçlendiren Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren‘Otizm Aile Danışma Merkezi’ danışmanları, ‘Otizmli Çocuklarda Davranışçı Bakış Açısıyla Tuvalet Becerileri Kazandırma’ eğitimi verdi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi bünyesinde hizmet veren‘Otizm Aile Danışma Merkezi’ danışmanları, özel bireylerin ailelerine bir dizi eğitim vermeyi sürdürüyor. Merkezden faydalanan ailelere hayatlarının her anında destek olmayı sürdüren ekipler, ‘Otizmli Çocuklarda Davranışçı Bakış Açısıyla Tuvalet Becerileri Kazandırma’ eğitimi verdi.
 
Otizmli çocukların hayatın her anında özgürce hareket edebilmesi için aileleri de bilinçlendiren ve çocukların eğitimi için 7/24 emek veren eğitmenler, çocukların tuvalet eğitimini kazanabilmesi için ailelerin neler yapmaları gerektiğini anlattı. Zorlu bir eğitim sürecinde ebeveynleri nelerin beklediğine değinen danışmanlar; süreç içerisinde nelerle karşılaşabileceklerini ve yaşanılacak durumlarda neler yapabileceklerini aktardılar.
 
Yıldırım: “Çocuklarımızın öz bakım becerilerine dahil tüm becerileri çalışıyoruz”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Otizm Aile Danışma Merkezi SorumlusuFizyoterapist Bilge Yıldırım,merkezden 0-72 ay arasındaki otizmli çocukların faydalandığı bilgisini paylaşarak, “Çocuklarımızın öz bakım becerilerine dahil tüm becerileri çalışıyor ve onları bu eğitimlerle destekliyoruz” dedi. Ailelere yönelik seminerlerin 3.’sünü gerçekleştirdiklerini aktaran Yıldırım, bu seminerlerin düzenli olarak devam edeceğini de vurguladı. Her çocuğa kapılarının açık olduğunu da sözlerine ekleyen Yıldırım, “Yaşı uymasa bile biz ona uygun bir şey buluruz, kendi çocuğumuz gibi ilgileniriz” dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder