YAPAY ZEKAYA GÖRE EN GÜZELİ “TARSUS”


 Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç, Tarsus'u turizm kenti yapmak için büyük projeler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda doğal güzellikleri ve tarihi ile büyük ilgi çeken Tarsus, yapay zeka tabanlı bir medya ajansı tarafından yapılan kapsamlı araştırma sonucunda, Mersin'in en güzel ilçesi olarak belirlendi.

 

Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç Tarsus’un keşfedilmemiş güzelliklerini, on bin yıllık kent olması ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olması sebebi ile turizm alanında ivme kazanması gerektiğini her fırsatta dile getiriyor. Bu alanda çalışmalara göreve geldiği ilk günden beri başlayan Başkan Boltaç Tarsus’un Mersin’in en güzel ilçesi seçildiğini belirtti. Yapay zeka tabanlı bir medya ajansı tarafından belirlenen unvanda doğal güzelliklerden tarihi zenginliklere kadar geniş bir yelpazede değerlendirilen unsurlar büyük rol oynadı. Muhteşem Akdeniz sahilinin yanı sıra, bölgenin doğal yaşamı da ziyaretçileri cezbetmeye devam ediyor. Antik kentlerden Osmanlı eserlerine kadar uzanan zengin tarih mirası ise Tarsus’un benzersizliğini ortaya koyuyor.

DOĞAL GÜZELLİKLERİ VE TARİHİ İLE ÖN PLANDA

Başkan Boltaç, Tarsus'u sadece Mersin'in değil, Türkiye'nin en gözde ilçelerinden biri yapma vizyonuyla hareket ediyor. Tarsus doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve kültürel çeşitliliğiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakmaya devam edecek. 

0 Yorumlar

Yorum Gönder