TARSUS-HABER- Tarsus Süt Üreticileri Birliği , dün buzağı yarışması düzenledi. Başkan Danyal Avşar, Buzağı yarışmasının Hacıhamzalı köyünde gerçekleştirildiğini ve en güzel buzağısı olan ilk 3 üreticiye ödül verildiğini söyledi.
Etkinliğe Tarsus Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Mersin il Tarım ve Orman müdürü Erdem Karadağ, Tarsus ilçe Tarım ve Orman müdürü Hayri Erdoğan, Süt Birliği başkanı Danyal Avşar, çevre köylerin muhtarları ve köylüler katıldı.
Değerlendirme sonucunda ilk üçe giren üreticiler ödüllendirildi. Buna göre birinci Çiftlik köyünden Adem Gül’ün buzağısı oldu. Ödül olarak Süt sağma makinası hediye edildi. Yarışmada ikinciliği Hacıhamzalı köyünden Mehmet Yıldırım, üçüncülüğü yine Hacıhamzalı köyünden Halil Şimşek’in buzağısı aldı. İkinciye buzağı kulübesi, üçüncüye kaşağı makinası hediye edilirken ilk 6 sırada yer alan diğer üç yarışmacıya ise yem hediye edildi.Süt Birliği başkanı Danyal Avşar “Değerli değerli üreticilerimizle bir arada 2024 yılının en güzel buzağılarını seçip, dereceye giren buzağılarımızın sahiplerine çeşitli hediyeler verdik” dedi.
0 Yorumlar