Filistinlilerle dayanışma için kitlesel basın açıklaması düzenlendiTARSUS-HABER- Tarsus Ashab-ı Kehf Platformu Filistin'de yaşananları protesto etmek ve Filistinlilerle dayanışma için kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Tarsus'ta Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Filistinde yaşanan siyonist işgalci rejimin zulmüne dikkat çekmek için kitlesel basın açıklaması düzenledi.

Aksa Tufanı'na destek için içlerinde Peygamber Sevdalıları Vakfı, Umut Kervanı Vakfı, Yetimler Vakfı, Anadolu Gençlik Derneği ve Davet ve Kardeşlik Derneği gibi birçok İslami STK'yı barındıran Tarsus Ashab-ı Kehf Platformu öncülüğünde Yarenlik Alanı'nda kitlesel basın açıklaması düzenlendi.

Sunuculuğunu Ashab-ı Kehf  Platformu Başkanı Hilmi Tuzcu'nun yaptığı program, Tarsus vaizi Muhammed Furkan hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Basın açıklamasını ise Platform adına Mehmet Yazıcı okudu

İşgalci rejimin son Refah katliamına işaret eden Yazıcı, "Uluslararası Adalet Divanı’nın saldırıları durdurma kararı aldığı Gazze Şeridi'ndeki Refah kentinde yerinden edilen Filistinlilerin çadırlarını bombalayan siyonistlerin anlayacağı tek dilin silah olduğu da net bir şekilde bir kez daha ortaya çıkmıştır." dedi.

Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi İslam ülkelerinin aciz liderleridir. Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi İsrail rejimine karşı vahdet ruhunu kuşanıp İslam Barış Gücü’nü oluşturmayanlardır. Bugün içerisinde bulunduğumuz zillet halinin en büyük müsebbibi Gazze cayır cayır yanarken İsrail rejiminin üzerine kabus olamayan İslam ülkelerinin idarecileridir."

Programda, Mescid-i Aksa ve Filistin ile ilgili marşlar çalındı. Sık sık tekbirler getirilerek, Filistin, HAMAS ve Mescid-i Aksa lehinde sloganlar atıldı.

Hilmi Tuzcu ve Tarsus İlçe müftüsü Murat Akçay, Filistinin anlam ve önemine binaen birer konuşma gerçekleştirdiler.

Program, Mikail Tayşan hocanın yaptığı dua ile sona erdi.


 

0 Yorumlar

Yorum Gönder