BORSA BAŞKANI MUSTAFA TEKE’DEN KUTLAMA


 Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke mesajında şu ifadelere yer verdi “Alın terinin, helal kazancın, dostluğun, barışın, kardeşliğin, yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin simgeleştiği gündür. Bu anlamlı günü; daha iyi bir gelecek için ter akıtan, sosyal ve ekonomik gelişmemizin temel gücü olan işçi ve emekçilerimizle birlikte kutlamaktayız.

 

Barış, demokrasi ve güvenli bir gelecek için mücadele günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, emeğin, işçinin ve alın terinin bayramıdır. İşçilerimiz, memurlarımız, çalışanlarımız olmazsa bizler de hizmet konusunda maalesef bir ilerleme kat edemeyiz.

 

Emeğin, alın terinin her daim sembolü olan, ekonomi, sanayi, tarım alanında üretime katkı sunarak nafakasını çıkaran emekçilerimiz en iyisine layıktır. En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin adına yakışır bir biçimde, bayram havasında geçmesini temenni ediyorum. Çalışma hayatındaki zorlukların ve sorunların barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamında çözüme kavuşabileceği inancı ile ülkemiz genelinde tüm çalışanlarımızın “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nü en kalbi duygularımla kutluyorum.

0 Yorumlar

Yorum Gönder