TSO Başkanı Koçak: Ekonomiye odaklanma zamanıTarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H. Ruhi Koçak, tamamlanan yerel seçimler sonrası değerlendirmede bulunarak, siyasi gündemin ötesinde ekonomiye odaklanılması gerektiğini vurguladı. Koçak, mesajında şu ifadelere yer verdi: ‘’Ülke olarak seçim sürecini demokratik bir olgunlukla huzur içinde tamamladık. Seçim sonuçlarının şehrimiz, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, seçilen belediye başkanlarımızı, meclis üyele rimizi ve muhtarlarımızı tebrik ediyorum. Önümüzde seçimsiz 4 yıllık bir dönem söz konusu. Bu dönemi fırsat olarak değerlendirmekteyiz.


Seçim sonrası en öncelikli gündemimiz elbette ekonomi olmalı. Yapılması ve adım atılması gereken çok iş var. Enflasyonla mücadele en öncelikli konu olmalı. Tüm gücümüzle enflasyonla mücadeleye odaklanmalıyız. Maalesef seçim nedeniyle ekonomiye ve bu alandaki reformlara yönelik tempo arzu edilen seviyede olmadı. Artık çok ivedi bir şekilde ekonomiye ve sorunlara odaklanmak gerekiyor.

Önümüzde enflasyon ve yapısal reformların hayata geçirilmesi başta olmak üzere birçok sorunla kalıcı, sürdürülebilir ve rasyonel bir mücadele için çok iyi değerlendirilmesi gereken bir dönem var.

Aldığımız yeni yatırımlarla bölgemizin yıldızı haline gelen Tarsus’umuzu el birliği ve akıl birliğiyle daha güzel bir geleceğe hazırlayacağız.’’

0 Yorumlar

Yorum Gönder