Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘6. Tourof Mersin Uluslararası Bisiklet Turu’ tüm coşkusuyla başladı. Türkiye’nin en önemli 4 bisiklet yarışından biri olan Tourof Mersin kapsamında 5 kıtadan, 30 farklı ülkeden toplam 171 sporcu 4 gün boyunca Mersin’i pedallayacak.Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’deTourof Mersin’e katılarak yarışmanın startını verdi.171 sporcunun yarışa katıldığını belirten Seçer, “146 sporcumuz 5 kıtadan, 30 ülkeden burada bulunuyorlar. İşte sporun güzelliği bu, insanların dil, din, milliyet farkı olmaksızın bir arada ortak bir amaçla bir mücadele içerisinde olmaları. Spor; barış, kardeşlik, huzur demek. Bu etkinliklerde Mersin’de her geçen gün artarak devam edecek” dedi.
Avrupa
Bisiklet Rotaları Ağı’na girmeyi hedeflediklerini belirten Seçer, “Çok yakın bir süre içerisinde yapılan
çalışmalar sonucu Mersin’i Avrupa Bisiklet Rotaları Ağına katacağız. Bu da
Mersin için çok önemli bir kazanım olacak” diye konuştu.
Mersin’den
tüm dünyaya çağrı yapan Seçer; “Herkesi
Mersin’e bekliyoruz. Herkes gitsin tersine ama birçok kişi gelsin Mersin’e”
dedi. )
0 Yorumlar