Tarsus Ticaret Borsası’nı Dijital Platformda 281 Bin Kişi ziyaret etti


2023 yılında web sayfası izlenilebilirliğine ait istatistiki verileri paylaşan Tarsus Ticaret Borsası’n dan yapılan açıklamada; sayfa görüntüleme, kullanıcı etkileşimi, dosya indirme, başlangıç sayfasını kullanma ve benzeri tıklanma etkinlik sayısının 281 bin adet gerçekleştiği belirtildi.

 

Borsanın 86.283 adet tekilde Dijital platformunun sayfa izlenmesinin Türkiye dışında en fazla 11 bin kullanıcı ile Almanya, 3670 kullanıcı ile Amerika ve sırasıyla Hollanda , Çin, İngiltere ve Rusya olarak gerçekleştiği etkinlik sayısına göre izleyici cinsiyetinin ise % 66’sını erkek % 34 ‘nü kadın olduğu ifade edildi.

 

Borsa dijital platformu ile ilgili diğer istatistikler ise şu şekilde açıklandı;

Kullanıcıların; % 50 si masa üstü bilgisayarı ile % 49,50 mobil telefon ve % 0,50 si tablet ile giriş gerçekleştirmiş, bu girişlerin %48 ‘i si haberler ve duyurular, % 45 ‘i bülten istatistikleri, geri kalanı etkileşimleri ise platformun diğer sayfalarında gerçekleşti. Haber ve duyurularda ise en fazla görüntülenen “Tarsus Ticaret Borsası TOGG ‘u Teslim aldı” haberi oldu.

 

Kullanıcı yaş grubunda en fazla 35-44 yaş arası kullanıcının 3.700 kişisi Bankacılık ve Finans sektöründe ilgi alanlarına sahip olduğu, en fazla kullanıcı sayısı şehir ise İstanbul, Adana, Ankara, Gazi Antep ve İzmir olurken Tarsus 7. Sırada kullanıcıların yoğunlaştığı şehirler oldu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder