SEÇER, ERDEMLİ TOPTANCI HALİ KOMPLEKSİ ANAHTAR TESLİM TÖRENİ’NDE


Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, temeli 16 yıl önce atılan ve çalışmaları Mersin Büyükşehir tarafından yeniden başlatılan Erdemli Toptancı Hal Kompleksi’nin Anahtar Teslim Töreni’ne katıldı.

Törene diğer siyasi partilerin temsilcilerinin katılmasından ötürü memnuniyetini dile getiren Başkan Seçer, “İşte Türkiye’nin özlediği tablo bu; birlik ve beraberlik. Bir olursak, birlik olursak, iri olursak, diri olursak açamayacağımız kapı, aşamayacağımız engel yok” dedi.

 

Anamur, Bozyazı ve Mut Hali içinde çalışmaların süratle devam ettiğini ve tahsis beklediklerini dile getiren Seçer, “Bu bölgenin her tarafında üretim var. Bunun değerini bilmek lazım. Türkiye adına umutlarım çok fazla. Türkiye’nin geleceğine, aydınlık yarınlarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Törene gelen ve köylerde yaşayan kadınlara kısa süre içerisinde Erdemli’de hizmete açılacak olan Hanım Evi’nin müjdesini de veren Seçer,“İlkini Tarsus’ta açtık ama ikincisini Erdemli’ye açıyoruz. Silifke’ye, Anamur’a, Bozyazı’ya, Aydıncık’a, Mut’a da açacağız. 13 ilçemizin hepsi bize eşit, mesafede hiç fark yok” diye konuştu.

 

Yapılan tüm hizmetlerin vatandaşın parası ile yapıldığı bilinci ile hayata geçirildiğini dile getiren Seçer, “Harcayacağımız ve harcadığımız para bizim paramız değil. Onun bilinci ile çalışıyoruz. Emin olun size en doğrusunu, en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Bunu yaparken de gece gündüz sizler için memnuniyetle çalışıyoruz. Gurur duyarak çalışıyoruz”dedi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Erdemli Toptancı Hal Kompleksi Anahtar Teslim Töreni’ne katılarak, komisyonculara işyerlerinin anahtarlarını teslim etti.

 

Erdemlili üretici, komisyoncu ve vatandaşlarınyoğun ilgi gösterdiği törene Başkan Seçer’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkanı Koral Ömür, CHP MersinMilletvekili Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, CHP Erdemli İlçe Başkanı Ahmet Dursen Şahin,CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, CHP Erdemli Belediye Başkan Adayı Mehmet Mavi, AK Parti, MHP ve İYİ Parti’ye mensup belediye meclis üyeleri ve temsilcileri, muhtarlar ve Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (MESKİ) bürokratları katıldı.

 

Temeli 16 yıl önce atılan ve çalışmaları Mersin Büyükşehir tarafından yeniden başlatılan Hal Kompleksi’nin içerisinde 105 dükkan, 1 restoran, 2 banka şubesi, toplantı salonu, kantin, sandık depolama alanı, kantar ve güvenlik binası yer alıyor.

 

Seçer: “İşte Türkiye’nin özlediği tablo bu; birlik ve beraberlik”

Konuşmasına Erdemli için değerli ve önemli bir tesisi açacaklarını belirterek başlayan Başkan Vahap Seçer, katılımcılar arasında CHP Mezitli Belediye Başkan Adayı Ahmet Serkan Tuncer, CHP Erdemli Belediye Başkanı Mehmet Mavi gibi kendi partisine mensup isimlerin yanı sıra AK Parti, MHP ve İYİ Parti temsilcilerininde olduğunu belirterek “İşte Türkiye’nin özlediği tablo bu; birlik ve beraberlik. Her şeyin başı birlik, beraberlik. Bir olursak, birlik olursak, iri olursak, diri olursak açamayacağımız kapı, aşamayacağımız engel yok. Amacımız ülkemizi kalkındırmaksa, Mersin’e, Türkiye’ye, milletimize hizmet etmekse; gelişiriz, kalkınırız, refah düzeyimiz artar. Her alanda dünya ile rekabet ederiz. Her siyasetçinin böyle düşünmesi lazım. Ben belediye başkanınızım, benim için 16 bin kilometrekare alan içerisinde hangi siyasi görüşten, mezhepten, meşrepten, etnik yapıdan olursa olsun her yurttaşım bir. Onu ‘Kardeşim’ diyerek kalbime, bağrıma basarım” diye konuştu.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder