Seçer, 27. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar’ına katıldı


 MERSİN-HABER-  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 27. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuar’ına katıldı. Büyükşehir’in fuarda açtığı ve ziyaretçilerin akın ettiği Mersin Büyükşehir standını inceleyen Seçer, “Son derece güzel, insanların ilgiyle gelip Mersin’e yönelik çalışmaları, tanıtımları izleyebileceği bir ortam hazırladık. Herhalde bu fuarın en güzel stantlarından biri de Mersin standı” dedi.

 

Mersin’in markalaşması ve bilinirliğinin artması için gerçekleştirdikleri çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Seçer, “Bütün amacımız; Mersin’in tanıtımını, daha çok konuşulmasını sağlamak ve Mersin’e insanların gelmesini gerektiren gerekçeleri yaratmak” ifadelerine yer verdi.

 

Mersin’in doğa turizmi, kıyı turizmi ve kültürel turizm gibi birçok alanda olanak sağladığını vurgulayan Seçer, “Bir tarafta Akdeniz sahilleri, diğer tarafta Toroslar, Karboğazı var. Kayak yapabilirsiniz, Kızkalesi’nde denize girebilirsiniz, muazzam imkanlar sunuyor. Ama bu konuda ciddi desteklerin olması lazım” diye konuştu.

 

Kentin turizm alanında hak ettiği yerlerde olabilmesi için sadece turizm firmaları ve yerel yönetimlerin değil, merkezi hükümetin de bu konuda çalışmalar yapması gerektiğini belirten Seçer, kente yapılacak ve kentin gelişimine katkı sunacak her türlü yatırım ve projenin destekçisi olacaklarının da altını çizdi.

 

Mersin’in son yıllarda festival, maraton, organizasyon gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığını ve kültür turizmi açısından oldukça ilerleme kaydettiğini belirten Seçer, bu tip organizasyonların en önemli özelliğinin ise insanları bir araya getirmesi olduğuna vurgu yaptı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder