Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Birlik Beraberlik Çağrısı Yaptı


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Yönetimi ile bir araya geldi. 

Bozdoğan, toplantıda kente yapılan hizmetleri, 2024 yılı yapılacak plan, proje ve gelecek seçimlere ilişkin önemli mesajlar verdi.  Tarsus’un aydınlık geleceğini inşa etmede birlik ve beraberlikten aldığı güç ile çalışmaya devam edeceğini vurguladı.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, birlik ve beraberlik vurgusuyla Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Yönetimiyle buluştu. Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin ise birlik ve beraberliğin önemine değinerek, önümüzdeki seçimde partilerinin gücüne vurgu yaptı.

 

“CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN SEÇİMİ KAZANACAĞI KESİN”

Konuşmalarına başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan “Ülkenin durumu belli ekonomik sıkıntıları belli. Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında birlikte mücadeleyi vermek zorundayız. Yeni bir seçime gidiyoruz, bu seçim ne olursa olsun anlayışıyla ekleyebileceğiniz bir seçimden çok halkın seçimi. Son 5 ankette de o kadar güzel sonuçlar var ki. Açık ara Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçimi kazanacağı kesin bu konuda emin olun. Özellikle Ankara'da oturanlar özellikle birilerine anket yaptıranlar, o anket sonuçlarına göre adayı belirlemeyi çalışanlara sadece tek sözüm var, Tarsus’a hainlik olmaz. Tarsus öylesine önemli bir kent ki artık il olmayı başaracak bir kentte Ankara'da İzmir’de oturarak kimse ahkam kesemez.” dedi

 

 

“BELEDİYEMİZİN ESERLERİ 300’Ü BULUYOR’’

Tarsus’a kazandırılan çalışmalardan bahseden Başkan Bozdoğan “Tarsus Belediyesi’nin eserleri 300’ü buluyor. Köylerimize öncelikli olarak dağıtımı gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin en ucuz ekmeği köydeki vatandaşlarımıza ulaştırılacak. Sosyal belediyecilik dediklerinde belediyeye ilk geldiğimizde yaptığımız olay Sosyal Hizmetler anlamında hemen yönetmeliği çıkartmak oldu. Disiplin yönetmeliği ile birlikte bunu ortaya koyduk. Çünkü bu kentin ne arşivi vardı ne Sosyal Hizmetler yönetmeliği vardı. Ne disiplin yönetmeliği vardı.” ifadelerini kullandı.

 

“TARSUS’TA ATANMAYAN ÖĞRETMENLERİMİZ KREŞLERİMİZDE GÖREV YAPIYOR”

Her daim bu kent için çalıştığını vurgulayan Başkan Bozdoğan “Sağlıklı, kültürlü, eğiten ve üreten bir kent. Üretim olayında en büyük silahımız kim, kadınlarımız. Kadınlarımızın atıl vaziyette evlerinde kalmaları hiç hoşuma giden bir durum değil. Onların aktif olarak sahada olmasını istedik. Yine onların ellerini kolaylaştırdığımız daha ciddi bir olayı yarattık. En büyük sorunları çocuklarıydı. Tarsus'a geldiğimde bir tane kreş vardı. O da belediye personelinin çocuklarının gittiği kreş. Şu an Tarsus da 16’sı bitmiş ve 4 tanesi bitme üzeri olan 20 tane kreş açıldı. Ve Tarsus'ta da gerçekleştirmek istediğimiz buydu. Kültürel anlamda, eğitim anlamında. Örneğin Bebek Kütüphanesi açtık. Bu kütüphanede şu an ciddi bir şekilde katılım var. Tarsus’ta atanmayan öğretmenlerimiz orda görev yapıyor. Şu an öğretmen olarak, yardımcı öğretmen olarak Tarsus’un evlatları oraya girdi. Belediyeye geldiğimizde 970 tane personel vardı, 954 tane daha personel aldık.” dedi.

 

“KANSERLİ HASTALARIMIZIN İLAÇ PARASINI ÖDÜYORUZ”

Belediyenin yaptığı önemli bir hizmete daha değinen Başkan Bozdoğan “Kanserli hastalarımızın ilaç parasını bile ödeyen bir belediye var artık. Vatandaşlarımızın protez parasını ödeyen bir belediye var. Bugün Türkiye Cumhuriyeti merkez hükümeti işitme cihazının yüzde 10’unu ödüyor ama Tarsus Belediyesi yüzde 90’ını ödüyor. Bunların ne kadar kıymetli olduğunu takdirinize bırakıyorum. Bugün Tarsus’un kenar mahallelerini lütfen gidin. Yapılan hizmetleri orda çok rahat görebilirsiniz. Özellikle ASM’leri açtığımız yerler, camileri mescitleri açtığımız yerler çok önemli.” şeklinde ifade etti.

 

 “BURALAR KİMSEYE PEŞKEŞ ÇEKİLMESİN DİYE UĞRAŞILIYOR”

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Bu bahsettiğimiz o güzel hikaye bitmeyecek, devam edecek. Daha henüz ortanın göründüğü yere geldik. Kolay kolay bitecek bir hikaye değil bu. Çünkü Tarsus’ta bugün tren yolu 5 yıl önce yapamazsın edemezsin dediler. Maalesef ki yurt dışından istedikleri bir kredi için muhtaç kaldılar oldu. Muhtaç kalmasalar bunların hiçbiri olmazdı.  Buralar kimseye peşkeş çekilmesin diye 122 dönüm alanın alınıp Tarsus’taki halkın park, bahçe, yürüme yolu  ve bisiklet yolu olaraktan düzenlenmesinin yapılması için uğraşıyoruz.” şeklinde ifade etti.

 

“TARSUS’A OLAN HASSASİYETİM YAŞADIĞIM SÜRECE DEVAM EDECEK”

Her zaman bu kent için çabaladığını vurgulayan Başkan Bozdoğan “Bugün hepinize teşekkür ediyorum. Yalnız değilim, Çünkü düşüncelerimi net olarak sizlerle paylaşabiliyorum. Onun için bugünkü katılımızdan dolayı ve özellikle Selahattin başkanımızın nezdinde hepimize çok teşekkür ediyorum.  İyi ki varsınız güzel bir mücadele olacak ve biz Tarsus’un tarihini gerçekten değiştireceğiz. O korku imparatorluğu bir daha Tarsus’a gelemeyecek. Umarım bundan sonra liyakat kazanır. Umarım adaleti kazanır. Umarım istişare kazanır. Umarım bu yolda insanlar kazanır ve hepsinden önemlisi ülke kazanır. Vatan kazanır ama benim kırmızı çizgim her ne kadar birinci sırada bayrağımız ve vatansa ikinci sırada da Tarsus. Bu hassasiyetim her zaman devam edecek yaşadığımız sürece. Çünkü bu kentte doğdum, bu kentte büyüdüm. Cumhuriyet bana doktorluk ve en kutsal mesleği verdi. Bunu da başarıyla yaptım. Şimdi daha güzel bir görev verdiler. 96 bin oy ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek oyunu vererek beni Belediye Başkanı yaptılar ve bu hizmeti vermekten onur duydum. Gurur duydum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

 

İLÇE BAŞKANI ŞAHİN;“CUMHURİYET HALK PARTİSİ TARSUS’TA GERÇEKTEN ÇOK KUVVETLİ”

Birlik ve beraberliğin önemine değinerek konuşmalarına başlayan CHP Tarsus İlçe Başkanı Selahattin Şahin “Değerli yöneticilerim, öncelikle bu kahvaltıyı hazırlayarak bizleri bir araya getiren değerli Belediye Başkanımız Dr. Haluk Bozdoğan’a çok teşekkür ediyorum. Partimizin geleceği için önümüzdeki seçimde göstereceğimiz birliktelik, beraberlik anlamında bunlar güzel mesajlar veriyor.  Şunu bilirim, biz bu seçimde hem Tarsus’ta, hem Mersin’de bizim adayımız kazanacak. Kesin, bundan hiçbir şüphemiz yok. Biz tek başımıza gitsek de bu seçimde hem Tarsus’ta hem Mersin’de alacağız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Cumhuriyet Halk Partisi Tarsus’ta gerçekten çok kuvvetli. Onun için ben tekrardan başkanıma teşekkür ediyorum.” dedi.
0 Yorumlar

Yorum Gönder