Tarsus TB, Ceyhan Ticaret Borsası ile kıyaslama çalışması gerçekleştirdi


 TARSUS-HABER- TOBB Akreditasyon çalışmaları kapsamında Ceyhan Ticaret Borsası ile kıyaslama çalışması gerçekleşti. Uygulamalı bir şekilde gerçekleşen çalışmada iyi uygulama örnekleri paylaşıldı.

Borsalar arasında yapılan bu tip ziyaretler ile kurumlar birbirilerini iş ve mesleki anlamda tanıma fırsatı yakaladığını belirtilen borsada yapılan açıklamada;

“Akreditasyon sistemi kurumlarımızın vizyonunu geliştirdiği gibi çalışmalarımızda da yüklendiğimiz misyonların sorumluluklarını önemini arttırmakta. Bu çalışmada Borsalar için yeni düzenlenen akreditasyon sistemi üzerinde duruldu. Kurumlarımızın birbirlerine iyi uygulamalarını aktararak, çok önemli ve kıymetli hizmetler gelişebilecektir. Kurumlarımız üyeleri ve şehri için önemli çalışmalar ve hizmetler üretiyor. Bizlerde aynı sektör temsilcilerimizle iş birliği çalışmalarına imza atmayı amaçlıyoruz. “

Kıyaslama çalışmasında TOBB Akreditasyon Standardı Temel Yeterlilik ve Temel Hizmetler başlığında yer alan konulara dair kurumların uyguladığı yöntemler ve iyi uygulamaların paylaşımı ile iyileştirme için fikir paylaşımında bulunuldu. Sektör bazlı ağ oluşturulması ve kurumların bölgelerinde aynı sektörde iş yapan üyeleri ile ortak çalışma platformu yaratılması hedeflendi.

Tarsus Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, kurumların genel sekreterleri, genel sekreter yardımcıları ve akreditasyon birimleri katıldı.
Ekleyen. Yakup Boncuk

0 Yorumlar

Yorum Gönder