Doktor Başkandan Bir Hayati Müdahale Daha


Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, köy ziyaretleri sırasında beklenmedik bir olaya daha müdahale etti.

Tesadüfen o köyde bulunan belediye personelinin oğlunun aniden rahatsızlanması üzerine ilk müdahaleyi gerçekleştiren başkan Bozdoğan aynı zamanda makam aracını da rahatsızlanan çocuğa tahsis ederek ambulansa yetiştirilmesine vesile oldu.

 

Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevli Rezzak Çalışkan'ın oğlu Bülent Ayaz Çalışkan, oyun oynarken aniden yere yığıldı. Çocuğunun durumunu fark eden Rezzak Çalışkan, hemen ambulans çağırmak üzere harekete geçti.  Tesadüfen aynı köyde bulunan Başkan Bozdoğan, olayın gerçekleştiği noktaya ulaştığında Rezzak Çalışkan'ın çağrısı üzerine haberdar oldu. Başkan Bozdoğan, acil duruma anında müdahale ederek hemşire annesi ile birlikte ilk yardımı gerçekleştirdi. Ardından 112 ekiplerine haber verildi ve ambulansın gelmesini beklerken çocuğun durumu daha da kötüleşti.

 

BAŞKAN İLK YARDIMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Başkan Bozdoğan, çocuğun sağlığını düşünerek makam aracını tahsis ederek acil durum ambulansını karşılamak üzere yola çıkarttı. Çocuk, Başkan Bozdoğan'ın hızlı müdahalesi ve sağladığı ulaşım ile zamanında ambulansa kavuşturularak sağlık kuruluşuna yetiştirildi. Bu olay, Başkan Bozdoğan'ın sadece siyasi bir figür olmanın ötesinde bir doktor olarak hareket ettiğini bir kez daha ortaya koydu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder