TARSUS’TA KUKLA FESTİVALİNDE BUGÜN 3. GÜN


 TARSUS-HABER- Tarsus 2.Uluslararası Kukla Festivalinde bugün 3. gün. Etkinlikler 10 Kasımda sona erecek.

7 yerli 3 yurt dışından birbirinden başarılı kukla gösterilerinin Tarsus'ta sahneleneceği 2. Uluslararası Tarsus Kukla Festivali devam ediyor. Festival 10 Kasım’a kadar devam edecek.

Tarsus sanat dolu bir festivale ev sahipliği yapıyor. Tiyatronun temellerinden sayılan kukla tiyatrosunu 7’den 70’e tüm sanatseverlerle buluşturacak olan festivalde her yaşa hitap eden oyunlar yer almakta. Çocukların ve her yaştan vatandaşın kendinden bir şeyler bulacağı bu festivalde yer alan tüm gösteriler ücretsiz olacak. Kukla sanatının Türkiye’de daha fazla tanınmasını, yaygınlaşmasını ve gelişmesine katkı sağlanmasını hedefleyen Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, festivalde, kukla göstericileri tarafından çeşitli tekniklerle hazırlanan oyunları izleyiciyle buluşturacak. Türkiye’nin yanı sıra 3 ülkeden kukla göstericileri, 1-10 Kasım tarihlerinde kukla oyunlarını Tarsus’ta sanatseverler için sergileyecek.

Oyun 3 Kasım Cuma saat 20.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, İstanbul Kadro Pa’nın Ponçi, Posti, Dosti ve Pappi Oyunu sahnelenecek.

4 Kasım Cumartesi 12.00 ve 14.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, Arjantin’in Maletas Magicas Oyunu ,

5 Kasım Pazar 13.00 ve 15.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, İstanbul Şehir Tiyatroları’nın Karagöz Çiftlik Bekçisi Oyunu ,

6 Kasım Pazartesi 13.00 ve 15.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde,

7 Kasım Salı 13.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, İstanbul Emre Saka Kukla Atölyesi 7-8-9- Kasım tarihlerinde saat 14.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde, Kocaeli Naif Bey ve Yaveri Oyunu ise 8 Kasım ve 9 Kasım tarihlerinde Saat 20.00’da Ayşe Lebriz Berkem Sahnesi’nde Tarsuslularla Buluşacak. 

Tüm oyunlar halka açık olacak ve rezervasyon yaptırmak için vatandaşlar 0535 545 36 00 numarasından ulaşabilecek.

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan,”10 Kasım’a kadar sürecek olan 2.Uluslararası Tarsus Kukla Festivalimize tüm halkımız davetlidir” dedi.  

0 Yorumlar

Yorum Gönder