SEÇER’DEN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ VURGUSU

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Büyükşehir’in Cumhuriyet’in 100. Yılında hayata geçirdiği Çocuk Meclisi’nin Açılış ve Mazbata Töreni’ne katıldı.

 

Seçer, Çocuk Meclisi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu proje Kadın ve Aile dairemizin en önemli projelerinden birisi. Demokrasiden, halk iradesinden öte bir şey yok” dedi.

 

Meclis üyelerine başarılı çalışmalar dileyen Seçer, Çocuk Meclisi’nin alacağı kararların kendileri için tavsiye niteliğinde olduğunu ve dikkate alacaklarını belirtti. 13 ilçeden çocuğun Meclis’te yer aldığını belirten Seçer, “Burada sizlerin görevi; bölgenizdeki sorunları ve talepleri alıp Meclis’te dile getirmek, bunun eyleme dönüştürülmesini sağlamak” diye konuştu.

 

Büyükşehir’in çocuklara yönelik proje ve hizmetlerini anlatan Seçer, özellikle eğitimde fırsat eşitliğini öncelediklerini vurgulayarak, “Sadece merkezde değil, bütün ilçelerde sizin daha iyi bir eğitim almanız için, sizin daha donanımlı bir birey olarak yetişmelerinizi sağlayabilmemiz için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

Yapılan oylama sonucu Anamur ilçesinden seçimlere katılan Meriç Yeşilçayır, Çocuk Meclisi Başkanı seçildi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer,  Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından Cumhuriyet’in 100. Yılında hayata geçirilen Çocuk Meclisi’nin Açılış ve Mazbata Töreni’ne katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen programa; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ile çocuklar ve aileleri katıldı.

 

Cumhuriyet’in 100. yılı etkinliklerine öncü olan Büyükşehir, hayata geçirdiği Çocuk Meclisi’yle de çocukların kentte söz sahibi olabilmesine öncülük etti. Törende meclis üyesi olarak yerlerini alan çocuklar, yaşadıkları yerlere dair istek ve taleplerini Başkan Seçer’e iletti.

 

Başkan Seçer: “Çocuk Meclisi en önemli projelerimizden birisi”

Çocuklara kürsüden resmi başlangıç konuşmasını gerçekleştiren Başkan Seçer, Çocuk Meclisi’nin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu proje Kadın ve Aile dairemizin en önemli projelerinden birisi. Demokrasiden, halk iradesinden öte bir şey yok. Demokrasi; halkın iradesini, meclise ya da parlamentoya yansıtan bir araç. Ulusal egemenliğin en önemli iki ögesi seçimler ve seçimlerle oluşan parlamentodur. Parlamento demek; halkın düşüncesi, iradesi, temsiliyeti, halkın ta kendisi. O nedenle en önemli projelerimizden. Kadınlar, çocuklar ve aileler için beş yıllık süre zarfında çok değerli projeler yaptılar ama bunun ötesi yok. Bu çok değerli ve önemli” ifadelerini kullandı.

 


0 Yorumlar

Yorum Gönder