TARSUS ÇİÇEKLİ GRUP YOLU MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞTU


 Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, tarımsal üretimin yoğun yapıldığı Çukurova’da, D-400 Karayolu Tarsus Yenice kavşağı ile Çiçekli arasında kalan 13 kilometre uzunluğundaki yolu modern bir görünüme kavuşturdu.

 

Bozuk zemininden dolayı sürücülerin şikayetine neden olan ve tarımsal ürünlerin taşınmasında problem yaratan yolun bozuk zemini tamamen söküldü. Zemin sıkılaştırma ve iki kat sıcak asfalt dökümünü gerçekleştiren ekipler, çizgileme işlemini de sona erdirdi.

  

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, kent merkezinde gerçekleştirdiği kaliteli yol yapım çalışmalarını, üretimin yoğun olduğu ve sık kullanılan yol ağlarında da hayata geçirmeye devam ediyor.

 

Tarsus’a bağlı olan ve Çukurova’nın göbeğinde yer alan Çiçekli Mahallesi’ni D-400 Karayolu’na bağlayan 13 kilometre uzunluğundaki grup yolunda, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan asfaltlama çalışması tamamlandı.

 

Tarımsal üretimin oldukça yoğun yapıldığı ve bölgede bulunan birçok yerleşim yerinde yaşayan vatandaşların da sıklıkla kullandığı Çiçekli grup yolu, bozuk zemini nedeniyle şikayetlere neden oluyordu.

 

Çalışmalar kademe kademe hayata geçirildi

 

Bozuk zeminin sökümü ve sıkılaştırma işleminin ardından ilk kat sıcak asfalt serimini uygulayan ekipler, noksan görülen alanlarda ıslah işlemini uyguladıktan sonra ikinci kat sıcak asfalt döküm çalışması ve yol çizgileme işlemini de tamamladı. Üzerinde birçok KOBİ işletmesi, çiftlik ve bahçenin bulunduğu grup yolundaki çalışmalardan dolayı, vatandaşlar ve muhtarlar memnuniyetlerini dile getirdiler.

0 Yorumlar

Yorum Gönder