Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan iş güvenliği sempozyumunda


 

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Adana’da TMMOB Makine Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen ana teması “Krizlerde İSG Yönetimi: Birlikte Başarabiliriz” olarak belirlenen, 2. Uluslararası 11. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi’ne katılım sağladı. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Sağlık Yerleşkesi ve bu yıl 5’incisinin düzenleneceği İş Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu ile ilgili kongrede konuşma gerçekleştirdi.Ayrıca  kongrede Tarsus Belediyesi yaptığı çalışmalardan dolayı büyük övgü aldı.

Adana’da 2. Uluslararası 11. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresine katılım sağlayarak Yerel Yönetimler ve İSİG oturumunda konuşma yapan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus Belediyesi deneyimlerini ve stratejik öneme sahip Tarsus’a kalıcı bir iz bırakmayı hedef alarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiği Sağlık Yerleşkesini anlattı. Kongrede Tarsus’un önemini anlatarak konuşmalarına başlayan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, “10 bin yıllık tarihi geçmişi olan tarihin ve dinlerin buluştuğu, tarihi ve kültürel zenginliklere sahip birleşim yeri Tarsus, Akdeniz bölgesinde Mersin kent merkezine 30 kilometre Adana Şakirpaşa Havalimanı’na 49 kilometre mesafeli bir kent. Bu kültürel zenginliklere sahip olan Tarsus’umuz Mersin ilimizin en büyük ilçesi. Yani nüfusu 26 ilimizden daha fazla. Müdürlüğümüze bağlı iş sağlığı ve güvenliği birimimizde çalışan değerli mesai arkadaşlarım, 2 iş yeri hekimi, 4 uzmanımızla birlikte çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamında iş kazası geçirmeden meslek hastalıklarına yakalanmadan, bedensel, ruhsal ve sosyal iyilik hallerinin sağlanması ve geliştirilmesi için çalışmalar yürütmekteyiz.” şeklinde ifade etti.

“İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE YÜRÜTTÜK”

Konuşmalarına devam eden Başkan Bozdoğan “Kan testleri belediyemiz ile Mersin İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı arasında imzalanan protokol karşılığında yapılmaktadır. Odyomet testleri ve solunum fonksiyon testleri işlemi hizmet alımıyla yapılmaktadır. Faaliyetler iş sağlığı ve güvenliği kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde sürdürülmektedir. Bu kapsamda risk değerlendirilmesi, acil durum planları, iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri gibi çalışmalar sıralanabilir. İş sağlığı ve güvenliği sempozyumları yönetime geldiğimizden beri istikrarlı bir şekilde yürüttüğümüz İSG çalışmaları arasındadır.” diye ifade etti.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder