BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM SABAH SPORU, HEM DE SAĞLIK TARAMASI


 Mersinli vatandaşlar, sabah sporunu güneşin doğuşu ve Büyükşehir Belediyesi’nin uzman personeli eşliğinde sahilde yapıyorlar.

Uzun yıllardır ‘Harekete Devam’ sloganıyla süren sabah sporu, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Sahilin belirli noktalarında profesyonel antrenörler eşliğinde farklı gruplarla yapılan sabah sporunda, yaş gruplarının ortalamasına uygun hareketler yaptırılıyor. Her grup için ayda bir kez olmak üzere sağlık taraması da yapılıyor. Sağlık taramasında boy, kilo, yağ oranı, tansiyon ve şeker değerlerine bakılıyor. Yapılan bu tarama sayesinde hem vatandaşların sağlıkları düzenli olarak kontrol edilmiş oluyor, hem de olası hastalıklar için erken teşhise olanak sağlıyor. Sabah sporu hafta içi her gün 06.30-07.30, hafta sonu ise 07.00-08.00 saatleri arasında yapılıyor.

Uzun yıllardır ‘Harekete Devam’ sloganıyla Mersin sahilinin belirli noktalarında sabah sporu hizmeti veren Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nin ulaştığı insan sayısı her geçen gün artıyor. Vatandaşlar sabah sporunu, güneşin doğuşu ve Büyükşehir Belediyesi’nin uzman antrenörleri eşliğinde denize karşı yapıyor.

Mezitli Cumhuriyet Gösteri Merkezi, Galatasaray Meydanı, Özgecan Aslan Barış Meydanı, Fenerbahçe Meydanı, Hataydan Kafe yanı olmak üzere belirli noktalarda farklı gruplarla yapılan sabah sporunda vatandaşlar, istikrarlı spor yapmanın mutluluğunu yaşıyor. Tek başlarına spor yapacak motivasyonu kendilerinde bulamayan vatandaşlar, Büyükşehir’in ücretsiz sabah sporu sayesinde hem motivasyon buluyorlar, hem de sporu daha istikrarlı ve uzun süre yapabiliyorlar. Spor hareketleri, katılımcıların yaş grubu ortalamasına uygun olarak yaptırılıyor. Esneme ve germe hareketleri (stretching) ile başlayan sabah sporunda, yürüme ve koşma da yapılıyor. Uzman antrenörler eşliğinde yapılan sporda her birey, hastalık ya da fiziksel durumuna göre uygun hareketleri yapmaya yönlendiriliyor.

Sabah sporuna katılan vatandaşlar, ayda bir kez de Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından ücretsiz sağlık taramasından geçiriliyor. Taramada; boy, kilo, yağ oranı, tansiyon ve şeker ölçümleri yapılıyor. Yapılan sağlık taraması sonuçları sayesinde, vatandaşların düzenli olarak sağlık kontrolü yapılırken, olası hastalıklar için erken teşhise olanak sağlanıyor.

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder