BÜYÜKŞEHİRDE ÖZEL BİREYLERE YÖNELİK SPOR UYGULAMALARI


 MERSİN-HABER- Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Yaşam Merkezi’nde bulunan Fitness Salonu, özel gereksinimli bireyleri ağırlamayı sürdürüyor. Bu salonda spor yapan özel bireyler bir taraftan sosyalleşme imkanına kavuşurken, diğer taraftan fiziksel ve ruh sağlıklarına iyi gelen aktivitelerde bulunmuş oluyorlar. Fitness Salonu’ndan, 2019 yılından bu yana toplam 7 bin 643 özel birey ücretsiz olarak faydalandı.


Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Engelsiz Yaşam Merkezi’nde yer alan Fitness Salonu, özel gereksinimli bireyleri ağırlamayı sürdürüyor. Haftanın belirli günlerinde bu salonda spor yapan özel bireyler sosyalleşip, fiziksel ve ruh sağlıklarına iyi gelen aktivitelerde bulunuyor. Özel bireylere yönelik olarak hizmet veren Fitness Salonu’ndan, 2019 yılından bu yana toplam 7 bin 643 özel birey ücretsiz olarak faydalandı.
Engelsiz Yaşam Merkezi’nde bulunan Fitness Salonu’nda spor yapan özel bireylerin, fitness yaptıkları süre zarfında sosyal hayatlarında daha başarılı hale geldiği gözlemleniyor. Özel bireyler fitness sayesinde kas iskelet sistemini güçlendirip, stabilizasyon ve denge aralığını yükseltirken, kardiyovasküler sistemlerini de aktif şekilde çalıştırma fırsatı elde ediyor.


Özel bireyler spor yaparken aynı zamanda eğleniyor


Özel gereksinimli bireyler Fitnesss Salonu’nda spor yaparak hem sağlıklarını koruyor, hem eğleniyor, hem de motive oluyorlar. Haftanın belirli gün ve saatlerinde gelen bireyler, engel gruplarına göre kendilerine uygun fiziksel aktivite yapıyor. Ücretsiz hizmet veren Fitness Salonu’ndaki fiziksel aktivite ve egzersizler, Beden Eğitimi Öğretmeni ve Fitness Antrenörü Emirhan Uka tarafından yaptırılıyor. 18 yaş üstü özel gereksinimli bireyler, tüm spor aletlerinin mevcut olduğu Engelsiz Yaşam Merkezi’ndeki Fitness Salonu’ndan ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

0 Yorumlar

Yorum Gönder