BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ’NDEN KAPSAMLI EĞİTİM

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi¸ Yenişehir Belediyesi personeline detaylı ‘Kentsel Arama ve Kurtarma Eğitimi’ verdi. Yenişehir Belediyesi’nin kendi bünyesinde kuracağı ‘Kentsel Arama Kurtarma’ birimi personeline eğitim verilmesi talebi üzerine yapılan eğitimde, teknik arama kurtarma gerektiren olaylara müdahale etme yöntemleri, tehlikeleri tespit etme, kurtarma ekipmanlarını kullanma ve koordinasyonu sağlama konuları anlatıldı. 

Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Yenişehir Belediyesi personeline ‘Kentsel Arama Kurtarma Eğitimi’ verdi.

 

Yenişehir Belediyesi’nin bünyesinde kurulacak olan ‘Kentsel Arama Kurtarma’ birim personeline verilen eğitim, teorik ve uygulamalı aşamalardan oluştu. Ata Eğitim Merkezi’nde yapılan ve 56 personelin yer aldığı eğitimde; teknik arama kurtarma gerektiren olaylara müdahale etme yöntemleri, tehlikeleri tespit etme, kurtarma ekipmanlarını kullanma ve koordinasyonu sağlama konuları anlatıldı.

 

Kapsamlı kentsel arama kurtarma eğitimi verildi

 

Eğitimin detaylı içeriğini ise; olay yeri yönetimi ve koordinasyonu, olay yerinde davranış prensipleri, tahliye ve tahliye türleri, kurtarmada kullanılan ipler, halatlar-düğümler, teknik malzemeler, sedye ile yaralı tahliyesi, dar ve dik açı ile yaralı tahliyesi-palanga sistemleri ile dik iniş-dik çıkış, sedye uygulamaları, heyelan-kaya düşmesi ve sel olaylarına müdahale yöntemleri oluşturdu.

0 Yorumlar

Yorum Gönder