Akdeniz Bölge İstişare Toplantısı TOBB’nde Gerçekleşti


Tarsus Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığındaki, “Akdeniz Bölge İstişare Toplantısı’na katıldı.

 

Sektörel, bölgesel taleplerin  değerlendirildiği toplantı ile ilgili açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Teke; “Toplantıda; yerel kalkınmanın itici gücü olan Oda ve Borsalarımızın yeni kurumsal kapasite inşa etme süreci, hizmet kalitesini artırmak için yapılacakları istişare ettik.

 

TOBB’un çalışmalarına ilişkin sunumların yapıldığı toplantıda, iç ve dış ticaret, üretim, yatırım konuları da ele alındı.Ayrıca,  tarım ve tarıma dayalı sanayi üretimi süreçlerindeki güncel durum, ürün  piyasalarının seyri, ticarette karşılaşılan zorluklar, hem üretici hem de tüketici adına iş dünyasının talep ettiği destek ve politikalar, iç ve dış ticarette işletmelerin rekabet gücünü etkileyen temel faktörler gibi hususlarda sahadan elde edilen tespit, öneri ve talepler Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na aktarıldı. Verimli bir toplantı gerçekleşti. Toplantının ilçemiz, bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

0 Yorumlar

Yorum Gönder