TARSUS BELEDİYESİ’NDEN EYLÜL’DE HİZMET RÜZGÂRI


 

TARSUS-HABER- Tarsus Belediyesi, halka yönelik hizmetlerine hız kesmeden devam ediyor. Kentin daha yaşanabilir bir yer haline gelmesi için yoğun çalışmalar sürdüren Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan, Tarsus'a bir dizi yeni eser kazandırmaya hazırlanıyor. Tarsusluları memnun edecek bir dizi proje, açılışlarla hizmete sunulacak. Okul öncesi eğitimin temel basamağı olan kreşlerden, kente nefes aldıran park ve yeşil alanlara, sosyal tesis ve etüt merkezlerinden kariyer merkezi ve semt pazarına, patili dostlar yaşam alanından, meyve sebze kurutma ve paketleme tesisine kadar birçok hizmet kısa sürede tamamlanarak Tarsuslulara kazandırıldı. Dr. Haluk Bozdoğan “Eylül’de Hizmet Rüzgârı” sloganı ile hizmete sunulacak eserlerin açılış törenine tüm Tarsusluları davet etti.

Başkan Haluk Bozdoğan, eğitimin önemini vurgulayarak, kentteki okul öncesi eğitimi desteklemek için yeni kreşlerin açılışını gerçekleştirecek. Şehitlertepesi Mahallesi'nde bulunan Veyis Kemal Erdem Kreş ve Gündüz Bakım Evi ile Akşemsettin Mahallesi'nde bulunan Kreş ve Gündüz Bakım Evi, çocukların eğitimine katkı sağlayacak.

 

YENİ YEŞİL ALAN VE PARKLAR HALKIN HİZMETİNE SUNULACAK

Tarsus'un yeşil alanlarını artırmak ve doğayla daha fazla iç içe olmasını sağlamak amacıyla yeni parklar ve yeşil alanlar oluşturuldu. Altaylılar Mahallesi'ne 2 park ve 1 koruluk, Şehitler Tepesi Mahallesi ile Atatürk Mahallesi'ne de 1'er park kazandırılacak. Bu projelerle birlikte Tarsus'ta park sayısı 47'ye, koruluk sayısı ise 51'e ulaşacak.
12 KÖYE SOSYAL TESİS AÇILIYOR

İnköy, Kumdere, Kelahmet, Yunusoğlu, Cırbıklar, İncirgediği, Çiçekli, Kurbanlı, Çiriştepe, Köselerli, Ballıca, Yeniköy Mahallelerine Sosyal Tesis kazandırıldı. Sosyal tesislerin içinde Muhtarlık, doktor odası ve okuma salonu bulunuyor.


Tarsus Belediyesi, aynı zamanda Altaylılar Mahallesi'nde semt pazarı, Maliye Binası'nda etüt merkezi, Gazipaşa ve Tekeliören’e gasilhane, Anıt Mahallesi kariyer merkezi, Belediye Kampüsünde meyve sebze kurutma ve paketleme tesisi, Atatürk Mahallesi Tarım Alanı, Takbaş ve Atatürk Mahallesi muhtar odaları, mantar üretim seraları ve Altaylılar Mahallesi patili dostlar yaşam alanı gibi projelerle kente daha fazla hizmet sunmaya devam ediyor.

“AÇILIŞLARA TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Başkan Bozdoğan, tüm bu projelerin açılış törenlerine tüm Tarsusluları davet ederek, "Kentimizi her geçen gün daha yaşanabilir hale getirmek için çalışıyoruz. Bu yeni eserlerimiz, kentimize değer katacak ve halkımıza daha iyi bir yaşam sunacak. Açılışlara tüm halkımızı bekliyoruz," dedi.

0 Yorumlar

Yorum Gönder