Gülek Kalesi Yolu Büyükşehir Tarafından Asfaltlandı


Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, önem arz eden bölgelerde sathi asfalt serim çalışmalarına hızla devam ediyor. 

Tarsus’a bağlı Gülek Mahallesi sınırları içerisinde yer alan tarihi Gülek Kalesi yolu da, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından çift kat sathi asfalt ile kaplandı.

 

Tarihi kale içerisinde bulunan bir kaya üzerine çıkarak, derinlik hissi ile otoyol fonunda binlerce kişinin fotoğraf çekmek için geldiği bölgede ulaşımı sağlayan yolun asfaltlanması, büyük memnuniyet yarattı. Doğal güzelliğinin yanı sıra, sosyal medya için fotoğraf ve video çekmek amaçlı bölgeye akın eden vatandaşların rahat ulaşımlarını sağlayacak 3 kilometre uzunluğundaki yolda, önce zemin iyileştirme işlemini yerine getiren Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ardından çift kat sathi asfalt döküm çalışmasını yaparak, söz konusu yolu güvenli geçiş yapılır hale getirdi. Ekipler ayrıca, Gülek mezarlık yollarında da2.5 kilometre uzunluğunda asfalt serim işlemini gerçekleştirdi.

 

Uyan: “Kaleye kadar çok rahat bir şekilde geldik”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ali Uyan, yapılan çalışma neticesinde Gülek Kalesi’ne ulaşımın artık daha konforlu hale geldiğini belirterek, “Büyükşehir Belediyesi’nin, merkez mahallelerde olduğu gibi, kırsal mahallelerde de hizmetleri devam ediyor. Şu anda Gülek Mahallemizde ve bin 500 metre rakımdayız.Genişliği 6 metre olan 3 kilometrelik Gülek Kale yolu bitti. Daha önce zorluklarla karşılaşılan ulaşım, artık çok daha rahat ve konforlu” diye konuştu.

 

Muhtar Seyrek: “Gülek Kalesi’ni çok sayıda vatandaş ziyaret ediyor”

Kale yoluyla alakalı vatandaşların ciddi talepleri olduğunu ifade eden Gülek Mahallesi Muhtarı Tuncay Seyrek, özellikle hafta sonları bölgeye çok sayıda ziyaretçi geldiğine dikkat çekerek, “Sayın Başkanımıza bu talepleri ilettik. Onlar da sağ olsun ilgilendiler. Şu an yolumuzu yaptılar. Başkanımız Vahap Seçer’e, Gülek Mahallesi ve Gülek Kalesi’ne yaptıkları 3 kilometre sathi kaplama yoldan dolayı teşekkür ediyorum. Hafta sonları Gülek Mahallemize yaklaşık olarak 500 civarı misafirimiz geliyor. Gülek Kalesi otobana ve eski Ankara yoluna yakınlığından dolayı çok ziyaretçi alıyor. Dolayısıyla vatandaşların sıkıntısı giderilmiş oldu” dedi.

 

Ziyaretçiler yapılan çalışmadan çok memnun

Kaleye gelen ziyaretçilerden Mehmet Akif Can, yolu çok beğendiğini kaydederek, “Yapanların ellerine sağlık, çok güzel olmuş. İnsanlar buraya gelip giderkenyol çok kötü olduğu için sıkıntı çekiyorlardı. Aşağıdan çıkması problem oluyordu. Ama şu an hiçbir problem kalmamış, çok rahat şekilde gelebilir vebu manzarayı izleyebilirler” ifadelerini kullandı.

0 Yorumlar

Yorum Gönder